Paul Dawkins kimdir? Galatasaraylı eski basketbolcu Dawkins hayatını kaybetti

Galatasaraylı eski basketbolcu Paul Dawkins'ten kötü haber. 1981-1990 yılları arasında 8 yıl Galatasaray forması giyen Paul Dawkins, 61 yaşında hayata gözlerini yumdu. Peki Paul Dawkins kimdir?

Paul Dawkins kimdir? Galatasaraylı eski basketbolcu Dawkins hayatını kaybetti

Paul Dawkins hayatını kaybetti. 1981-82 sezonu öncesi NBA'den Galatasaray'a gelen ve uzun yıllar sarı kırmızılı formayı giyen Paul Dawkins, bugün hayatını kaybetti. İşte Galatasaray'ın efsane basketbolcusu Paul Dawkins'in hayat hikayesi...

PAUL DAWKINS KİMDİR? (GALATASARAY'IN AÇIKLAMASI)

Galatasaray Basketbol tarihinin efsane isimlerinden Paul Dawkins 61 yaşında hayata veda etti.

1981-82 sezonunda NBA’den ilk kez Türkiye’ye gelen Paul Dawkins, savunmaların asla çare bulamadığı çok özel bir skorer olarak nam salmış, o dönem ülke basketbolunun en büyük yıldızlarından biri olacaktı. Dawkins, Galatasaray formasını 1981-1989 yılları arasında sekiz sezon terletti. Oynadığı sekiz sezonda 1984-85 ve 1985-86 sezonlarında alınan üst üste iki şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Dawkins, ezeli rakip Fenerbahçe’ye karşı 1985’te alınan Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın da mimarlarından oldu. Yenilmez Armada ruhu 1980’lerin başında yeniden doğarken hiç kuşkusuz Paul Dawkins bunun en büyük parçalarından biriydi.

Galatasaray’da geçirdiği sekiz sezonda tam 31 sayı ortalamayla oynayan ve tarihi istatistiklere imza atan Dawkins, 1984 yılında Türk vatandaşı da oldu. 13 numaralı formasıyla Galatasaray Basketboluna uzun yıllar hizmet eden Paul Dawkins, bugün hala takımımızın formasını en uzun süre terletmiş yabancı oyuncu olarak tarih sayfalarında yer alıyor.

Paul Dawkins, basketbol yaşamının sona ermesinin ardından dahi Galatasaray’la bağlarını koparmadı. 15 Mayıs 2012’de takımımızın oynadığı Beşiktaş Milangaz maçı öncesinde Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Yenilmez Armada ruhunu yeniden getiren takımımızın diğer idari ve oyuncu kadrosuyla birlikte onurlandırılan Dawkins büyük bir alkış tufanı arasında tribünleri selamlamıştı.

Galatasaray Basketbol tarihinin mihenk taşlarından Paul Dawkins’i 61 yaşında kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Efsane oyuncumuza Allah’tan rahmet diler, yakınlarına başsağlığı dileriz.

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber