Payitaht Abdülhamid'in Zalman David Levotin'i Sermet Yeşil kimdir?

Bu sezon Payitaht Abdülhamid'e 5 isim dahil oldu. Bu isimlerden biri de Sermet Yeşil... Sinema, TV ve tiyatrocu olan ünlü oyuncu "Zalman David Levotin" karakterini canlandıracak. Peki, Sermet Yeşil kimdir?

Payitaht Abdülhamid'in Zalman David Levotin'i Sermet Yeşil kimdir?

Ünlü Oyuncu Sermet Yeşil, Payitaht Abdülhamid'e taze kan olarak giriyor. Sermet Yeşil, "Zalman David Levotin" karakterine hayat verecek. Ünlü oyuncuyu hakkında detaylı bilgi sahibi olmayanlar ise "Sermet Yeşil kimdir?" sorusuna cevap arıyor.

SERMET YEŞİL KİMDİR?

1977'de Eskişehir'de doğan Sermet Yeşil, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

Ankara Devlet Tiyatrosu, Ankara Sanat Tiyatrosu ve Tiyatro Anadolu'da görev aldı.

Tiyatro Anadolu bünyesinde Keşanlı Ali Destanı, Bay Biedermann ve Kundakçılar, Fırtına, Melekler Şehri, Kökler, Kuru Gürültü, Midas'ın Kulakları, Körayak ve Hırsız isimli oyunlarda; 2005 yılından bu yana da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda Kuvayi Milliye, Karmakarışık, Büyük Aşıkların Sonuncusu, Caligula, Sırça Kümes, Bay Kolpert, Özgürlüğün Bedeli oyunlarında yer aldı. Halen TiyatroPol bünyesinde Teklif adlı oyunda oynuyor.

Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışan Sermet Yeşil, televizyon ve sinema çalışmalarına da devam ediyor.

Rol aldığı yapımlar arasında, Gişe Memuru, Kosmos, Kaç Para Kaç, İlkbahar-Sonbahar, Hiçbiryerde gibi sinema filmleri ile Leyla ile Mecnun, Mor Menekşeler, Eski Hikaye ve Şubat gibi televizyon dizileri yer alıyor.

ROL ALDIĞI SİNEMA FİLMLERİ:

- (2014) Suret (Kısa Film) - Adem

- (2011) Gişe Memuru - Artun

- (2009) Kosmos - Kosmos

- (2009) İlkbahar Sonbahar

- (2006) Hiçbiryerde - Halim

- (1999) Kaç Para Kaç - Çırak

Av tüfeğiyle dehşet saçtılarAdıyaman'da 3 katlı eve kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından otomobilden av tüfeği ile ateş açıldı. Saldırıda yaralanan olmadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber