PKK, sözde ‘çatışmazlık’ kararını 15 Temmuz'a uzattı

TERÖR örgütü PKK, 13 Nisan'da ilan ettiği ve 1 Haziran'a kadar geçerli olduğunu öne sürdüğü sözde ‘çatışmazlık' kararını, 15 Temmuz'a kadar uzattı.
İmralı Cezaevi'nde avukatları ile görüşen bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın, Kürt sorununun çözülmesi için Ağustos ayına kadar yol haritasını hazırlayacağını söylediği öne sürülmesi ardından, terör örgütü bugün yaptığı açıklamada sözde ‘çatışmasızlık' kararını 1.5 ay uzattığını iddia etti.
Bölücü PKK'nın ‘çatı örgütü' konumundaki Koma Civaken Kurdistan (Kürdistan Topluluklar Birliği) tarafından yapılan ve örgüte yakın internet sitelerde yer alan açıklamada, teröristlerin kendilerine yönelik operasyon yapıldığı taktirde karşılık verileceği, bu süre içerisinde olumlu gelişmelerin görülmesi halinde söz konusu tarihin 1 Eylül’e kadar çekileceği belirtildi. Terör örgütü, sözde ‘çatışmazlık' kararına rağmen bölgede son dönemde özellikle mayınlı saldırılara ağırlık vermişti.

Tartıştığı kişiyi vurdu, bakın nerede yakalandı!Antalya'da otomobille seyir halindeyken çıkan tartışma sonrasında Y.A., tabanca ile N.G.yi vurdu. Araçtan inip otobüse binerek olay yerinden kaçan Y.A., bir süre sonra bir binanın bodrum katında yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber