POMEM 26. dönem başvuru sonuçları açıklandı! POMEM 26. dönem sınav giriş yeri sorgulama

POMEM 26. dönem başvuru sonuçları açıklandı! 14-25 Ekim tarihleri arasında başvuruları alınan POMEM 26. dönem polis alımı başvuru sonuçları açıklandı. Sınav giriş belgeleri ve fiziki yeterlilik parkuruna ilişkin bilgiler sitede yer aldı. POMEM başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından sonuçlarını merak eden binlerce kişi Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesinden sonuçlarını sorgulamaya başladı. Siteye yoğunluktan dolayı şu an erişim sağlanamıyor

POMEM 26. dönem başvuru sonuçları açıklandı! POMEM 26. dönem sınav giriş yeri sorgulama

POMEM 26. dönem başvuru sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesi üzerinden erişime açıldı. Sitede yaşanan yoğunluktan dolayı şu an itibariyle siteye erişim sağlanamıyor. POMEM 26. dönem sözlü ve fiziki sınavların yapılacağı tarihlere ilişkin detayları siteye erişim sağlandığı anda aktarmaya devam edeceğiz.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖN SAĞLIK KONTROLÜ

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. Ön sağlık kontrolü Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre yapılır.

Ön sağlık kontrolü komisyonu adaylar hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” veya “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” şeklinde karar verir. “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar hakkında gerekçe belirtilir. Hakkında “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, bir sonraki sınav aşamasına geçemezler.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI

Ön sağlık kontrolü komisyonu tarafından “Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçme işlemini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar. Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır. Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur. Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat sınavına tabi tutulurlar.

UYARI: Fiziki yeterlilik sınavında adayların tabi tutulacağı parkur ve talimatı ayrıca Polis Akademisi Başkanlığının www.pa.edu.tr resmi internet sayfasından duyurulacaktır. Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavında yanlarında spor hareketlerine uygun kıyafet ve ayakkabı getirmeleri faydalarına olacaktır.

MÜLAKAT SINAVI

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar.Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavrama,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

 

Yol yapım çalışmasında havan mermisi bulunduSiirt merkeze bağlı Ekmekçiler Köyü'nde yolda bulunan havan mermisi güvenlik güçlerince imha edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber