Provokasyona hazırlanan teröristlere operasyon

İstihbarat kaynaklarının doğu ve güneydoğu illerinde halkı sokağa dökecek provokatif eylem hazırlığında olduğunu tespit ettiği terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon başlatıldı.

Provokasyona hazırlanan teröristlere operasyon

Terör örgütünün sokak eylemlerini organize eden 45 şüpheliyi belirleyen polis, 27 Kasım gününe hazırlanan şüphelileri 6 ilde eş zamanlı düzenlediği operasyonla gözaltına aldı.

İstanbul’da 12 gözaltı

Van merkez olmak üzere İstanbul, İzmir, Adana, Bursa ve Ağrı illerinde düzenlenen operasyonlarda şüphelilerden birinin ifadesi doğrultusunda, Edremit ilçesindeki kagir bir binada; suikast silahı Kanas ile 5 Kanas şarjörü, 239 adet Kanas fişeği ve 5 adet Kalaşnikof marka tüfek, 5 Kalaşnikof şarjörü ve 81 adet Kalaşnikof fişeği ele geçirdi. Çok sayıda dijital malzeme ve örgütsel dökümanlarla ele geçirilen 42 şüphelinin sorguya alınıp adreslerinde bulunamayan 3 şüphelinin köşe bucak arandığı öğrenilirken, yine bölücü terör örgütünün sözde kuruluş gününü bahane edinerek provokatif amaçlı saldırı planları yaptıkları belirlenen 12 örgüt üyesi de İstanbul’da yakalanarak gözaltına alındı.

Bölücü terör örgütüne yönelik olarak 81 ilin emniyetinin alarma geçtiği öğrenildi.

Gönen’de üvey torun dehşetiBalıkesir'in Gönen ilçesinde meydana gelen olayda üvey torun vahşetinde F.S (32) ismindeki şahıs dedesini sırtından bıçaklarken ninesinin ise boğazını keserek öldürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber