Pülümür'de korucular göreve başladı

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde 27 geçici köy korucusunun eğitimlerinin tamamlanmasının ardından görevine başladığı bildirildi.
Pülümür Kaymakamı Deniz Pişkin, yaptığı yazılı açıklamada, ilçede koruculuk sisteminin hayata geçirilmesi için çalışma yapıldığını, bu doğrultuda 3’ü kadın 27 kişiye koruculuk eğitimi verildiğini belirtti.
İlçe Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen törenle koruculara kimlik kartlarının dağıtıldığını bildiren Pişkin, şunları kaydetti:
"İlçede koruculuk sisteminin hayata geçirilmesiyle terörle mücadelede önemli bir mevzi kazanıldı. Sistemin ilçe güvenliğine sağlayacağı katkının yanında, psikolojik harekat boyutu çok daha önemlidir. Yürekten inanıyorum ki görevine yeni başlayan köy korucularımız, almış olduğu eğitim, disiplin anlayışı, sorumluluk duygusu ve üstün görev aşkı sayesinde, koruculuk sisteminin bu bölgedeki yüz akı olacak."

Bolu'da şüpheli çanta alarmıBolu'da, kentin en işlek meydanında unutulan sırt çantasını görenler durumu polise bildirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içinden defter ve kitap çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber