Ramazan ayı ne zaman başlıyor? 2019 Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

İslam alemi 2019 Ramazan ayı için heyecanlı bekleyişe başladı. Tüm dünyada olduğu gibi yurdumuzda da milyonlarca vatandaşımız Ramazan'da oruç ibadetlerini yerine getirmek için sabırsızlanıyor. Peki 2019 Ramazan ayı ne zaman başlıyor?

Ramazan ayı ne zaman başlıyor? 2019 Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

2019 Ramazan ayı için heyecan dorukta. İslam aleminin büyük bir merakla beklediği Ramazan öncesi vatandaşların en çok merak ettiği Ramazan hangi tarihte başlıyor ve ilk oruç hangi gün tutulacak sorularının cevaplarını bir araya getirdik...

RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2019 Ramazan ayı, 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü başlayacak. 3 Haziran 2019 Pazartesi günü ise Ramazan ayı sona erecek.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

3 Haziran 2019 Pazartesi Arefe

4 Haziran 2019 Salı Ramazan Bayramı (1.Gün)

5 Haziran 2019 Çarşamba Ramazan Bayramı (2.Gün)

6 Haziran 2019 Perşembe Ramazan Bayramı (3.Gün)

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre,

"Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür."

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacağı ancak kullanılmayan idari izinlerin, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabileceği kaydedildi.

Buzdolabındaki yılan korkuttuMalatya'da, bir evin buzdolabına giren yılan, paniğe neden oldu. Yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak, doğaya salındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber