Rum seri katilin ifadesi ortaya çıktı! Özellikle onları hedef almış

Kıbrıs Rum kesiminde gözaltına alınan seri katil zanlısı  Nikos Metaksas adlı Rum askerin kurbanlarının yabancı göçmen işçi kadınlar olduğu  ortaya çıktı.

Rum seri katilin ifadesi ortaya çıktı! Özellikle onları hedef almış

Yerel basında yer alan haberlere göre, işlediği 7 cinayeti itiraf eden Metaksas'ın kurbanları arasında yaşları 28 ile 39 arasındaki 5 kadın ve 6 ile 8 yaşlarındaki 2 çocuk olduğu bildirildi.

Metaksas, 14 Nisan'da Mary Rose Tiburcio (39) adlı Filipinler vatandaşı kadının cesedinin Lefkoşa'nın 32 kilometre batısındaki bir maden göletinde bulunmasının ardından başlatılan cinayet soruşturmasında gözaltına alınmıştı.

Rum seri katilin ifadesi ortaya çıktı Özellikle onları hedef almış

Soruşturma kapsamında sorgulanan 35 yaşındaki zanlı, Tiburcio dahil 7 kişiyi öldürdüğünü itiraf etmişti.

Kurbanlar arasında Tiburcio dışında, Filipinler vatandaşları Arian Palanas Lozano (28) ve Maricar Valdez Arquila (30), Romanyalı Livia Florentina Bunea (36) ile Tiburcio'nın 6 yaşındaki kızı Sierra ve Bunea'nın 8 yaşındaki kızı Elena da yer alıyor.

Kurbanların tamamımın Kıbrıs Rum kesimine çalışmak amacıyla gelen göçmen işçi kadınlar olması dikkati çekiyor.

Arian Palanas Lozano'nun cesedi aynı gölette, Nepal vatandaşı Kata Anou olduğu sanılan bir kurbanın cansız bedenin ise katilin görev yaptığı askeri birliğin arazisindeki atış alanının yakınındaki bir kuyuda bulunduğu bildirildi.

Rum seri katilin ifadesi ortaya çıktı Özellikle onları hedef almış

Polis diğer dört cesedi bulmak için arama çalışmalarını sürdürüyor.

Seri cinayetlerle ilgili soruşturma devam ediyor.

HDP'li Hatice Çevik tutuklandıŞanlıurfa'nın Suruç Belediye Başkanı HDP'li Hatice Çevik, 'terör örgütü üyesi olmak' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber