Saat kaça kadar oy kullanılacak? İstanbul seçimi için oy kullanma saatleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi için vatandaşlar saat arayışa koyuldu. 08:00'da başlayan oy kullanma süreci ne zaman sona erecek?

Saat kaça kadar oy kullanılacak? İstanbul seçimi için oy kullanma saatleri

Bugün yapılanİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçiminde vatandaşlar oy kullanmak için sabırsızlanıyor. 08:00'da başlayan oy kullanma süreci, vatandaşları meraklandırdı. Peki saat kaça kadar oy kullanılacak?

İSTANBUL SEÇİMİ İÇİN OY KULLANMA SAATLERİ

Kentte oy verme işlemi saat 08.00'de başlayıp 17.00'ye kadar devam edecek.

Her seçmen, kanunda sayılan istisnalar dışında, hangi sandık seçmen listesinde kayıtlı ise ancak o sandıkta oy kullanabilecek.


Seçmene verilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait oy pusulası, beyaz üzerine siyah baskılı olarak hazırlandı.

Sandık seçmen listesindeki bütün seçmenler, oylarını kullanmış olsa bile oy vermenin bitim saatinden önce sandıklar kesinlikle açılamayacak. YSK tarafından yayın yasağı kaldırılmadan sonuçlar açıklanamayacak.

Türkiye'yi ayağa kaldıran haberi sunarken gözyaşlarını tutamadıCNN Türk spikeri Semiha Şahin, eşi tarafından kızının gözünün önünde bıçaklanan Emine Bulut'un haberini sunarken gözyaşlarını tutamadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber