Sahil odun pazarı gibi

Samsun’da iki gündür etkili olan sağanak yağmur nedeniyle kent merkezinde Atakum’un ardından, İlkadım ilçesinde de çok sayıda ev ve işyeri su altında kalırken, ekili araziler zarar gördü

Sahil odun pazarı gibi

Atakum İlçesine bağlı 180 haneli Elma Çukuru Köyü’nde 6 ev ile Kürtün Deresi kenarındaki 10 ev sel ve heyelan tehlikesi nedeniyle boşaltıldı.
19 Mayıs ilçesi de sular altında kaldı. İlçe merkezi sular altında kalırken, yüksek kesimlerden gelen yağmur suları önüne kattığını denize taşıdı. Ağaçlar yıkılarak sel suları ile birlikte denize döküldü. Karadeniz tomrukla doldu. 58 yaşındaki Kazım Çelik, “Böyle bir afet görmedim. Biz de kışlık ihtiyacımızı denizden çıkarıyoruz” dedi.

Uçakları düştü, okyanustan bir helikopter ile kurtarıldılarABD'de David Lesh isimli pilot ve arkadaşının bulunduğu küçük uçak, Pasifik Okyanusunda Half Moon Körfezinde suya düştü. Uçağın suya düşme anları, bir başka uçağı kullanan Owen Leipelt tarafından kaydedildi. Uçaktan yara almadan kurtulan Lesh ve arkadaşının sudan kurtarılma görüntülerini ise kendileri kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber