Sanatçılar Taksim'de

Polisin çekilmesinin ardında göstericiler barilerleri yıkıp Taksim Gezi Parkı'na girdi

Sanatçılar Taksim'de

Polisin çekilmesinin ardında göstericiler barilerleri yıkıp Taksim Gezi Parkı'na girdi. Taksim'e çıkanlar arasında Halit Ergenç, Mehmet Ali Alabora, Bergüzar Korel, Rıza Kocaoğlu ve Levent Üzümcü gibi isimler yeraldı.
Mehmet Ali Alabora yaptığı açıklamada, "Buradan sanatçılar olarak, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya sesleniyoruz. Kendisine bugün hiç bir şekilde telefonlarla ulaşamadık. Sanatçılar olarak, Okan Bayülgen de daha bir çok sanatçı da bizimnle olacak. Valiyi ziyaret ederek, bu şiddete bir an evvel son vermesini ve Taksim Meydanı'nın ve Gezi Parkı'nın tamamen açılmasını ve bir daha açıldıktan sonra saldırı yapılmamasını barışçıl demokratik taleplerimizi burada hep birlikte dillendirebilecek imkanın yaratılmasını istiyoruz. Onunla sanatçılar olarak görüşmek istiyoruz. Kendisine buradan sesleniyoruz. Lütfen bizimle irtibata geçsin" diye konuştu.

İstanbul'da silahlı saldırıisranbul Maltepe'de sokak ortasında silahlı saldırıya uğrayan kişi yaralandı. Olay, Cevizli Mahallesi Tugay Yolu Caddesi'nde saat 22.30 sıralarında meydana geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber