Şehit özel harekat polisi çatışma sırasında bile umut dağıtmış

Şırnak'ta teröristlerle girilen silahlı çatışmada şehit düşen Özel Harekat polisi 33 yaşındaki Cihat Akkaya'nın çatışma sırasında kendisini telefonla arayan lösemi tedavisi gören eşi Deniz Akkaya'ya, "Çok iyiyim. Akşama sizi arayacağım" dediği öğrenildi

Şehit özel harekat polisi çatışma sırasında bile umut dağıtmış

Şırnak’taki Cudi Dağı’nda teröristlere yönelik devam eden operasyonlarda, İzmirli Özel Harekat polisi Cihat Akkaya da şehit düştü. İki yıldır bölgede görev yapan 15 yıllık polis Akkaya’nın şehit düştüğü haberi, İzmir’in Gaziemir İlçesi’nde oturan ev kadını eşi Deniz Akkaya ile 12 yaşındaki kızı Aybüke’ye silah arkadaşları tarafından ulaştırıldı. Cihat Akkaya’nın acı haberini alan yakınları ile çok sayıda meslektaşı da, feryatların yükseldiği evine akın etti.

EŞİNİN SAĞLIK RAPORLARINI İSTEDİ
Akkaya’nın Özel Harekat polisi olarak ilk görev yerinin Şırnak olduğu, daha sonra İzmir’de görev yaptıktan sonra iki yıl önce de tekrar aynı kente tayinin çıktığı öğrenildi. Akkaya’nın eşi Deniz Akkaya’nın lösemi tedavisi gördüğü için kızıyla İzmir’de kaldığı öğrenildi.

Tek başına iki yıldır Şırnak’ta görev yapan Cihat Akkaya’nın, Haziran ayındaki tayin döneminde de İzmir’e dönmek için plan yaptığı, bunun içinde eşinin sağlık raporlarını kargoyla istediği ortaya çıktı.

YARDIMA GİTTİ, ŞEHİT DÜŞTÜ
Akkaya’nın, dün, sabah saatlerinde ilk çatışmanın ardından şehit düşen meslektaşlarını teslim almak ve yaralıları kurtarmak için bölgeye giden ekip içerisinde olduğu belirlendi. Akkaya’nın yeni çıkan çatışmada şehit düşmeden önce, televizyondaki haberleri izleyerek kendisine ulaşan eşi Deniz Akkaya’ya telefonda, "Çok iyiyim. Akşama sizi arayacağım", kendisini merak edip arayan İzmir’deki meslektaşlarıyla konuşurken de yanındaki şehitlerden bahsetmeyerek, "Çatışıyoruz, Sıcak temasımız devam ediyor. Dua edin" dediği öğrenildi.

BAŞIM HEP DİK OLACAK
Acı haberle yıkılan, kendisi de polis olmak isteyen ancak amacına ulaşamayan Deniz Akkaya, "Çatışma haberlerini öğrenince eşimi aradım. Bana, "Çok iyiyim, seni sonra akşama arayacağım’ diyerek telefonu kapattı. Hemen ardından da eşimin tayin için benden istediği doktor raporlarını gönderdiğim kargo firması aradı. Ve zarfın teslim alınmadığını bildirdi. Ben de ’Eşim şu an teröristlerle çatışmada, yarın gelip alacak’ dedim. Ama eşim beni bir daha arayamadı, şehit oldu. Teröristleri sevindirmek için gözyaşı dökmeyeceğim. Başım hep dik olacak. Bir kızım var, onu da polis yapacağım. Bir Cihat gitti, bin Cihat gelecek" dedi.
Akkaya’nın kayınvalidesi Meral Alan ise, "Onu çok sevdim. teröristlere kurban gitti" dedi.

EMNİYET MÜDÜRÜ’NDEN ZİYARET
Şehit evine, İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay da gelerek taziyede bulundu. Bilkay, Akkaya’nın babası Mehmet Akkaya ile kayınpederi Kamil Alan’a taziyelerini iletti. Akkaya’nın şehit düşmesinden gurur duyduklarını söyleyen Kamil Alan, damadının paltosunu bir an olsun elinden bırakmadı.

‘VARLIĞIM, TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN’
Şırnak’ın Silopi İlçesi’ndeki Cudi Dağı’nda PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Özel Harekat polisi 25 yaşındaki Yavuz Selim Arslan’ın Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi’ndeki baba evine ateş düştü. Şehit polisin internetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta da ’Varlığım Türk varlığına armağan olsun’ yazılı son fotoğrafı anı kaldı.

Şehit polis Yavuz Selim Arslan’ın Göksun’a bağlı Bozhüyük Beldesi Yavuz Selim Mahallesi’nde oturan babası Mehmet ve annesi Gülşen Arslan’a acı haberi Kaymakam Vekili Faik Arıcan, Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç, Göksun Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Şener İzci’den oluşan heyet verdi. Oğullarının şehit düştüğü haberiyle sarsılan Gülşen ve Mehmet Arslan çifti, gözyaşlarına boğuldu. Evlat acısını derinden hisseden çifti, Kaymakam Vekili Faik Arıcan teselli etti. Şehidin adını taşıyan mahallede yaşayan komşuları ve yakınları, evin balkonuna Türk Bayrağı astı.


(dha)

İkaz ettiği avcılar tarafından vurulduSamsun'un Terme ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinde görevli bir saha bekçisi, sahil kenarındaki avcı grubu durdurmak için ikazda bulunduğu sırada avcılardan birinin açtığı ateş sonucu vurularak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber