Şehit savcı davasında iki müebbet istemi daha

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın 31 Mart 2015’te makam odasında DHKP-C’li teröristler Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından şehit edilmesine ilişkin 9’u firari 4 sanığın yargılandığı davada, duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

Şehit savcı davasında iki müebbet istemi daha

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada açıklanan mütalaada, Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol’a silah temin ettiği iddia edilen sanık Mustafa Koçak ve Murat Canım hakkında “Tasarlayarak kamu görevlisini öldürme”, “Kamu görevlisini hürriyetinden yoksun kılma”, “6136 sayılı kanuna muhalefet”, “Anayasayı ihlal” ve “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve değişik oranlarda hapis ile cezalandırılmasını istendi. Teröristleri evinde barındıran Cengiz Özel, Deniz Özel ve Mithat Öztürk hakkında “örgüte bilerek isteyerek yardım etmek” suçundan 15 yıla kadar hapis istedi. Savcı 9 firari sanığın ise dosyalarının ayrılmasını talep etti.

Bakan Pakdemirli duyurdu: Ödemeler 20 Eylül saat 18.00'den itibaren başlayacakTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli açıklamasında, "İyi Tarım ve Organik Tarım Destek Ödemeleri 20 Eylül saat 18.00'den itibaren başlayacak. "İyi Tarım ve Organik Tarım Destek Ödemeleri kapsamında 123 bin 304 üreticiye 395,9 milyon TL ödeme yapılacak" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber