Şehitlerimiz belli oldu

Hakkari Çukurca'da şehit olan 24 askerin acı haberleri baba ocaklarına ulaşmaya başladı.

Şehitlerimiz belli oldu

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan askerlerin isimleri belli oldu.

İçişleri Bakanlığı Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, şehitlerin isimleri şöyle:

"Jandarma Üsteğmen Murat Bek (Yozgat), Jandarma Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer (Konya), Piyade Astsubay Bilal Özcan (İstanbul), Piyade Uzman Çavuş Halil Özdoğru (Sinop), Piyade Uzman Çavuş Mustafa Aslan (Çorum), Piyade Uzman Onbaşı Reşit Eracan (Elazığ), Piyade Çavuş Koray Özel (Adana), Piyade Çavuş Yunus Yılmaz (Ankara), Piyade Çavuş Birol Elmas (Sakarya), Piyade Onbaşı Mesut Cengiz (Hatay), Piyade Onbaşı Mesut Kazanç (Erzurum), Piyade Onbaşı Yavuz Çoban (Aksaray), Piyade Onbaşı Fikret Özer (Samsun), Piyade Onbaşı Hüseyin Güldal (Kocaeli), Piyade Onbaşı Soner Ateşsaçan (Artvin), Jandarma Er Eyüp Çolakoğlu (İstanbul), Piyade Er İdris Çam (Kahramanmaraş), Piyade Er Fevzi Kazak (Gaziantep), Piyade Er Mehmet Çetin (Aydın), Piyade Er Süleyman Kalkan (Isparta), Piyade Er Ahmet Tunçer (Bitlis), Piyade Er Mehmet Ağgedik (Elazığ), Piyade Er Ramazan Akın (Ağrı), Piyade Er Ufuk Bozkurt (Kırklareli)"

KONYA AKŞEHİR

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde sınırdaki askeri birliğe PKK’lı teröristler tarafından ağır silahlarla eş zamanlı düzenlenen saldırı ardından çıkan çatışmada şehit olan 36 yaşındaki Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer’in Konya’nın Akşehir İlçesi’ndeki babasının evine ateş düştü. Evli ve 2 çocuk babası olan astsubay Geçer’in, bir yıl önce babasını kaybettiği belirlendi.

YOZGAT

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesin’de askeri birliğe teröristlerin ağır silahlarla saldırısı sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Üsteğmen Murat Bek ile ilgili acı haber, ailesine oturdukları Yozgat’ın Söğütlüyayla Köyü’nde verildi.

Yozgat Jandarma Komutanlığı’nda görevli subaylar, beraberinde İl Müftüsü Nuh Korkmaz ve sağlık ekibiyle birlikte bugün saat 09.15’de gittikleri Söğütlüyayla Köyü’nde oturan aileye acı haberi verdi. Jandarma ekiplerinin evin önünde durduğunu gören anne Elmas Bek, oğlunun şehit olduğunu anlayarak sinir krizleri geçirdi. Acılı anne, haberi almadan evden çıkıp koşarak, Jandarma Binbaşı Süleyman Gürz’e sarılıp yere yığıldı. Jandarmaları gören baba Abdullah Bek ise evin merdivenlerine düşüp sinir krizi geçirdi.

Kendini yere bırakan acılı anne Elmas Bek’i sağlık ekibi güçlükle sakinleştirdi. Oğlunun şehit olduğu haberiyle yıkılan acılı anne Elmas Bek oğlunun ardından ağıt yakarak gözyaşı döktü. Şehit Üsteğmen Murat Bek’in nişanlı olduğu ve evlilik hazırlığı yaptığı belirtildi.

İSTANBUL

HAİN SALDIRIDAN ÖNCE ANNESİYLE KONUŞMUŞŞehitlerimiz belli oldu
Şehit Er Çolakoğlu'ndan geriye 5. gün önce şehit olduğu birliğindeki mevzide çekilmiş bu fotoğrafı kaldı.

İstanbul'daki annesine dün akşam izne gelmeyi planladığını söyleyen Şehit Er Eyüp Çolakoğlu'nun görev yaptığı birlik bu telefon görüşmesinden bir kaç saat sonra saldırıya uğradı.

Serpil KIRKESER / Yaşar KAÇMAZ, İstanbul DHA

Hakkari Çukurca'daki 26 güvenlik görevlisinin şehit olduğu hain saldırıda hayatını kaybeden Er Eyüp Çolakoğlu'nun İstanbul Avcılar'daki evine acı haber ulaştı. Saldırının ardından Çolakoğlu'nun Avcılar'daki evine gelen askeri yetkililer

şahadet haberini aileye verdi. Şehit erin evinin evinin önünde 112 ambulans ekibi beklerken, balkonuna Türk bayrağı asıldığı ve yakınlarının başsağlığına geldikleri görüldü. Şehit er Çolakoğlu'nun üvey babası Yaşar Ergin, Eyüp'ün dün akşam annesiyle konuştuğunu söyledi. Ergin, “ Annesiyle dün akşam telefonla konuşmuş. Yakın zamanda izine geleceğini söylemiş. Ama şehadet haberi geldi" dedi.

AKSARAY

Şehitlerimiz belli oldu
21 yaşındaki jandarma komando onbaşı Yavuz Çoban’ın, memleketi Aksaray’daki baba ocağına ateş düştü. Şehit onbaşı Çoban’ın terhisine 5 ay kaldığı öğrenildi.

Şehit jandarma komando onbaşı Yavuz Çoban’ın acı haberi, ailesine Aksaray İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli subaylar tarafından sağlık ekibi eşliğinde verildi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen 4 çocuk annesi 50 yaşındaki Dürdane Çoban, sinir krizi geçirdi. Dürdane Çoban, hazırda bulunan sağlık görevlileri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Şehit Çoban’ın kamyon şoförü olan babası 50 yaşındaki Ekrem Çoban’ın ise işte olduğu belirtildi.

Askerden önce şoförlük yapan ve terhisine 5 ay kalan şehit Yavuz Çoban’ın, bekar olduğu, kız kardeşinin nişanlısı er Cengiz Ertuğrul’un ise Hakkari’de vatani görevini yaptığı öğrenildi. Şehit Çoban’ın cenazesinin yarın Aksaray’da toprağa verilmesi bekleniyor.

ADANA

Jandarma Er Koray Özel’in acı haberi, memleketi Adana’nın Feke İlçesi’ndeki ailesini yasa boğdu.

Feke’ye bağlı Süphandere Köyü’nde oturan ve terhisine 50 gün kaldığı öğrenilen Jandarma Er Koray Özel’in şehit olduğu haberini sabah saatlerinde alan anne 43 yaşındaki Elif Özel, sinir krizi geçirdi. 2 çocuğundan erkek olanını kaybeden Elif Özel’e eve gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Sakinleştirici iğne yapılan Özel’i yakınları teselli etmeye çalıştı.

Orman işçisi olan baba 47 yaşındaki İdiris Özel’in ise bölgenin ormanlık alanında çalıştığı öğrenilince, yakınları acı haberi vermek için yanına gitti. Bu arada şehidin tek katlı ahşap evinine gelen yakınları ve köylüler ise teröre tepki gösterdi.

Feke Kaymakamlığı’na vekalet eden Saimbeyli Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Feke Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Akgün Baydar, Feke Belediye Başkanı MHP Ahmet Sel de eve gelerek aileye taziye dileklerinde bulundu.

AYDIN NAZİLLİ

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde kalabalık bir PKK'lı grubun saldırısında şehit düşen askerlerden 21 yaşındaki Mehmet Çetin'in Aydın'ın Nazilli İlçesi'ne bağlı Beğerli Beğerli Köyü'ndeki baba ocağına ateş düştü. Adeta bir barakada yaşayan anne Şerife ve baba Bekir Çetin, acı haberi vermeye gelen askeri yetkililer ile ambulansı görünce gözyaşlarına boğulup "Kara oğlum nerede" diye feryat etti. Şehidin evine akın eden yakınları sinir krizi geçirdi.

TERHİSİNE 90 GÜN VARDI

Beğerli Köyü'nün tek askeri, beş çocuklu Çetin Ailesi'nin de en küçüğü olan şehit er Çetin'in, dağıtım iznine geldikten sonra bir daha izin kullanmadığı, terhisine de 90 gün kaldığı öğrenildi.

ABLA SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Acı haberi alıp anne ve babasının yanına koşan şehidin ablası Fatma Tuzsuz, sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına boğulan acılı ablanın çığlıkları yürek dağladı. Şehidin yeğeni Süleyman Tuzsuz, "Dayım nerede, ona ne oldu. Ben daha askere gitmedim. Onun intikamını ben alacağım" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Dayısıyla en son iki gün önce telefonla konuştuğunu, kendisine "En kısa zamanda aranızda olacağım" dediğini anlattı. Çiftçilik yapan ailenin yokluk içinde büyüttüğü şehit er Çetin'in askerden geldikten sonra babasıyla birlikte çiftçilik yapmaya devam etmek istediği belirtildi.

ISPARTA YALVAÇ

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin ağır silahlarla düzenlediği saldırı sonrasında çıkan çatışmada şehit düşen 21 yaşındaki jandarma komando er Süleyman Kalkan’ın acı haberini alan Isparta’nın Yalvaç İlçesi’ndeki ailesi gözyaşlarına boğuldu. Anne Şerif Kalkan, "Yavrum, kuşum öldü mü? Ben ’Hakkari’ye gitme’ dedim. Böyle olacağını biliyordum" diye feryat etti.

Çukurca’da PKK terör örgütnün düzenlediği saldırıda şehit düşen jandarma komando er Süleyman Kalkan’ın şehit haberini Yalvaç’ın Sücüllü Beldesi’nde oturan ailesine, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hakan Güler, Müftülük’ten bir din görevlisi ve sağlık ekipleriyle birlikte verdi. Kalkan Ailesi’nin oturduğu Harmanyeri Mahallesi’ne giden Güler ve beraberindekiler, sokakta komşularıyla birlikte oturan anne Şerif Kalkan’a şehit haberini verdi. Oğlunun şehit düştüğünü o anda öğrenen Şerif Kalkan, "Yavrum, kuşum öldü mü? Şimdi bana kim kanat gerecek? Yavrum Süleyman’ım. Ben ’Hakkari’ye gitme’ dedim. Böyle olacağını biliyordum" diye feryat etti. Sinir krizi geçiren anne Kalkan’a sağlık ekipleri müdahale etti.

Kendisine sakinleştirici vermek isteyen sağlık ekiplerine izin vermeyen acılı kadın, kendini yerden yere attı.

Şehit er Süleyman Kalkan’ın kardeşleri 18 yaşındaki İlknur, 15 yaşındaki Ayşe, 13 yaşındaki Burcu ve 10 yaşındaki Murat da gözyaşlarına boğuldu.

Torunu ile aynı ismi taşıyan Süleyman Kalkan ise terörü lanetledi. Oğlu İsa Kalkan’ın 8 yıl önce vefat ettiğini belirten Süleyman Kalkan, "Sabah uyandığımda haberlerde şehitler olduğunu duydum. İçime torunumun şehit olduğu kuşkusu düşmüştü. Ben torunumu yetim büyüttüm. Böyle olsun diye mi büyüttüm?" dedi.

Diğer yandan, şehidin evine ve beldenin birçok yerine Türk bayrakları asıldı.

HATAY İSKENDERUN

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde teröristlerin saldırısında şehit olan askerlerden Jandarma Er 20 yaşındaki Mesut Cengiz’in acı haberi, memleketi Hatay’ın İskenderun İlçesi’ndeki baba evine kor gibi düştü.

Bekar olan 5 aylık asker Mesut Cengiz’in ilçeye bağlı Denizciler Beldesi Şirinyurt Mahallesi’ndeki evine gelen askerler, baba işçi emeklisi 65 yaşındaki Ahmet Cengiz’e acı haberi verdi. Bu sırada 2 katlı eve Türk Bayrağı asıldı, kapıda bir ambulans da hazır bekledi.

ŞEHİT ANNESİ KOŞARAK GELDİ

Bu sırada dışarıda olan 4 çocuk annesi 60 yaşındaki Sultan Cengiz, evinin önündeki ambulans ve askerleri görünce koşmaya başladı. Koşarken, kalabalığın kendi evinde toplandığı, evinin duvarına da Türk Bayrağı asıldığını fark eden Sultan Cengiz, oğlunun şehit olduğunu anlayıp ağlamaya başladı. Evinin kapısında yere yığılan Cengiz, komşuları tarafından koluna girilerek içeri alındı. Baygınlık geçiren anneye, sağlık ekipleri müdahale etti. Bu arada fenalaşan baba Ahmet Cengiz, ilaç verilerek sakinleştirildi.

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su da eve gelerek amca Emin Cengiz’e başsağlığı dileğinde bulundu. Teröre tepki gösteren amca Cengiz, "Bu çocukların ne günahı vardı" dedi.

GAZİANTEP

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Er 20 yaşındaki Fevzi Kazak’ın Gaziantep’te yaşayan ailesi acılı haberle yıkıldı. Kurban Bayramı’ndan hemen sonra terhis olacağı öğrenilen şehit erin annesi, pencereden askerlerin evine geldiğini görünce "Eyvah ocağımız battı" diye çığlık attı.

Şehit Piyade Er Kazak’ın merkez Şehitkamil İlçesi Zeytinli Mahallesi 132 Nolu Sokak’ta oturan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi. Dışarıdan gelen sesler üzerine iki katlı sıvasız evlerinin penceresinden kızıyla dışarı bakan anne 40 yaşındaki Fatma Kazak, askeri görünce, "Fevzi’me birşey mi oldu? Eyvah ocağımız battı" diye çığlık attı. Sinir krizleri geçiren anne Fatma Kazak’a sağlık ekipleri müdahalede bulunurken, erkek kardeşleri ise polis, asker ve yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Şehidin babası Mehmet Kazak’ın bir inşaatta bekçilik yaptığı, şehit olan oğlu Fevzi Kazak’ın ikinci evliliğinden dünyaya geldiği, diğer oğlu Cuma Kazak’ın da halen Kocaeli’nde askerlik yaptığı öğrenildi. Acı haber üzerine şehidin evinde toplanan çok sayıda yakını büyük üzüntü yaşarken, şehidin evinin bulunduğu mahalleye Türk bayrakları asıldı. Şehit Kazak’ın Kurban Bayramı’ndan hemen sonra terhis olacağı bildirildi.

SAMSUN

21 yaşındaki piyade er Fikret Özel’in Samsun’daki evine ateş düştü. Baba Celal Özel, oğluyla dün konuştukları belirterek, "8 günlük bir göreve gideceklerini söyleyip ’Hakkını helal et’ dedi. Sonra bu acı haberi öğrendik" dedi.

Çukurca’daki saldırıda şehit düşen piyade er Fikret Özel’in acılı haberini ailesine Atakum Kaymakamı Salim Demir ve Merkez Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Şadi Çakır, sağlık ekibi eşliğinde verdi. Haberi alan aile, yasa boğuldu. Sinir krizi geçiren anne İnci Özel gözyaşlarına boğuldu.

3 çocuk sahibi baba Celal Özel, oğluyla dün konuştuklarını belirterek, "Mart ayında askere gitti. Dün öğleden sonra telefonla konuştuk. 8 günlük göreve çıkacaklarını söyleyip, ’Hakkını helal et’ dedi. Bu süre içinde arayamayacağını söyledi. Ben de kendisine dikkat etmesini söyledim. Sonra bugün acı haberi geldi. Türk milletinin başı sağolsun" diye konuştu.

Şehidin evi ve bulunduğu mahalle, Türk bayraklarıyla donatıldı.

ÇORUM

HAKKARİ’deki hain saldırıda şehit düşen 27 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Mustafa Aslan’ın acı haberi memleketi Çorum’da önce eşi Pınar Aslan’a ardın da anne ve babasına verildi.

Hakkari’de şehit düşen uzman çavuş Mustafa Aslan’ın şehit olması Çorum’un Kale Mahallesi’ndeki ailesini yasa yasa boğdu. 7 yıllık uzman çavuş olan 2 çocuk babası Aslan’ın acı haberini önce eşi 25 yaşındaki Pınar Aslan, ardından annesi, 46 yaşındaki Samiye Aslan ve babası, 50 yaşındaki Ali Aslan öğrendi.

Acılı haberi alan aile fertleri gözyaşlarına hakim olamadı. 3 çocuğu olduğunu söyleyen baba Ali Aslan, "Türk milletinin başı sağolsun" diye konuşarak terör örgütüne lanet okudu. Anne Samiye Aslan evin önüne asılan Türk bayrağına sarılarak ağladı. Eşini kaybeden Pınar Aslan ise, ayakta durmakta güçlük çekti.

ANKARA

BABASINDAN HELALLİK İSTEDİ

Hakkari Çukurca’daki 26 güvenlik görevlisinin şehit olduğu hain saldırıda hayatını kaybeden Er Yunus Yılmaz'ın Ankara'daki baba evine ateş düştü. Şehit er Yılmaz'ın dün gece babasını arayarak, "Baba operasyona çıkıyoruz. Hakkını helal et" dediği öğrenildi.Şehit er Yılmaz'ın Ankara Pursaklar İlçesi'ndeki baba evine gelen askeri yetkililer, şehadet haberini aileye verdi. Şehit erin evinin evinin önünde 112 ambulans ekibi beklerken, balkonuna ve mahalledeki bazı evlere Türk bayrağı asıldı.

BABA İSYAN ETTİ Taziyeleri kabul eden şehidin babası Hasan Yılmaz, artık akan kanın durması gerektiğini belirterek, "Yeter artık, ne gerekiyorsa, ne yapılması lazımsa yapılsın. Artık yüreklere ateş düşmesin. Bu hainleri temizlesinler. Meclisteki BDP'li milletvekillerinin aldığı maaşlar haram olsun. Meclis'te terörist istemiyoruz. Herkes aklını başına alsın, sabrımız tükendi" dedi. Baba Yılmaz, oğlunun dün gece saat 02.00 sıralarında kendisine aradığını belirterek, "Bana 'Baba operasyona çıkıyoruz' hakkını helal et. Sıkıntılı bir durum var gibi. Dua edin, operasyondan dönünce haber veririm' dedi. Dün gece gözüme uyku girmedi. Sabahta oğlumun şehit haberiyle uyandım" diye konuştu. Şehidin dayısı Yusuf Karcı ise isyan ederek, "Şu hainlere söyleyin, biz bitmeyiz, biz yorulmayız, ayağı düşmeyiz. Bir ölürüz bin doğarız. Onlar bizi yok edemez" dedi.

Şehit er Yılmaz'ın 4 kardeşten en küçüğü olduğu ve 4 ay önce askere gittiği öğrenildi. Acemi birliğini Isparta'da yapan Yılmaz'ın, bir ay önce Hakkari'ye gittiği belirtildi. Sivil hayatta bir işyerinde asgari ücret ile çalıştığı öğrenilen Yılmaz'ın, vatani görevini tamamladıktan sonra evliliği düşündüğü kaydedildi.

KAHRAMANMARAŞ

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde teröristlerin saldırısında şehit düşen askerlerden Piyade Çavuş İdris Çam’ın memleketi Kahramanmaraş’ta oturan yakınları acı haberle yıkılırken şehidin terhisine 38 gün kaldığı belirtildi.

Merkeze bağlı Döngele Beldesi’nde oturan babası çiftçi 65 yaşındaki Ali Çam ile annesi 60 yaşındaki Ümmühan Çam, bu sabah saldırı haberini duyunca, ulaşabildikleri tüm ilgililere telefon ederek oğullarından gelecek iyi bir haberi bekledi. Ancak öğle saatlerinde evlerine gelen askerlerden acı haberi alan anne ile baba, gözyaşlarına boğuldu. Baba Ali Çam, duygularını ifade etmekte zorlanırken, "Ne yapalım, kader. Kader böyleymiş" dedi. Şehidin ağabeyi Cuma Çam da, "Hainler en kısa zamanda yakalansın, gerekenler yapılsın. Kardeşimin terhis olmasına 38 gün kalmıştı. Kendisi ile dün akşam saat 20.00’da görüştük. ’38 günüm kaldı geliyorum ağabey’ dedi. Ben de kendisine iyi bakmasını söyleyince, iyi olduğu cevabını verdi. Arada sırada telefon açardı. Aramazsa ben kızardım" dedi. Ağabey Cam, televizyondan saldırı haberini duyunca ulaşabildiği her yeri aradığını ancak acı haberi eve gelen askerlerden aldıklarını söyledi.

Haberi duyan yakınları ve komşuları da Çam Ailesi’nin evine akın ederek onları teselli etmeye çalıştı.

KOCAELİ

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde şehit olan askerler arasında Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nde oturan 24 yaşındaki Hüseyin Güldal’ın da bulunduğu bildirildi.

Ailesi Karamürsel İlçesi’nin Yalakdere semtinde oturan Hüseyin Güldal’ın Kocaeli Üniversitesi mezunu olduğu ve terhisine de 6 ay kaldığı öğrenildi. Şehit erin Ebru Utaş ile nişanlı olduğu ve düğün için terhisinin beklendiği de bildirildi.

ELAZIĞ'DA İKİ ŞEHİT

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan askerlerden Elazığlı olan uzman çavuş 25 yaşındaki Reşit Ercan ile er Mehmet Ağgedik’in evlerine ateş düştü.

Çukurca’da PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan askerlerden ikisi Elazığlı çıktı. Şehit haberleri kentte büyük üzüntü yaratırken, şehitlerin baba evlerine de ateş düşürdü.

TERHİSİNE 5 AY VARDI

Çukurca’da PKK saldırısında şehit olan 21 yaşındaki er Mehmet Ağgedik’in Elazığ merkez Olgunlar Mahallesi Atatürk Caddes üzerindeki Tekin Apartmanı’nda yaşayan ailesine acı haber 8’inci Kolordu Komutanlığı görevlileri tarafından, sağlık görevlileleri eşliğinde verildi. Acı haberi alan şehit babası Bekir Ağgedik, büyük üzüntü yaşadı. Baba Ağgedik, gözyaşları dökerken evine giremedi. Ağgedik, yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Baba Ağgedik, oğlu ile en son pazartesi günü görüştüğünü belirterek, "Vatan sağolsun ne yapalım başka bir şey yok. Milletimizin başı sağ olsun, ne yapalım. Yeter bu artık" dedi. 3 kardeş olduğu belirtilen Şehit Ağgedik’in askere gitmeden önce bir avukatın yanında çalıştığı ve yaz aylarında ise Ağın İlçesi’ne giderek, burada dedesine tarlada çalışarak yardım ettiği öğrenildi.

8 aylık asker olan Mehmet Ağgedik’in yakınları evlerine Türk bayrağı astı.

UZMAN CAVUŞUN EVİNDE YAS

Çukurca’da şehit olan uzman çavuş Reşit Ercan’ın Elazığ’ın Kovancılar İlçesi Yarımca Beldesi’ndeki baba ocağına ateş düştü. 1 yıllık uzman çavuş olduğu belirtilen Ercan’ın 1 ay önce amcasının kızı Güllü Ercan ile nişanlandığı öğrenildi.

Acı haberi alan Ercan ailesinin fertleri fenalık geçirdi. 5 çocuk babası İsrafil Ercan ile kardeşleri fenalık geçirdi. Aileye eve giren sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

SİNOP

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde 41 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Halil Özdoğru’nun şehit olduğu haberi Sinop’taki evini yas büründürdü. Afganistan’daki Türk Birliği’nden Hakkari’ye atanan Uzman Çavuş Özdoğru’nun ailesi acı haber üzerine gözyaşlarına boğuldu.

Sinop Garnizon Komutanı Jandarma Albay Mehmet Erkan Arıkan, Piyade Uzman Çavuş Halil Özdoğru’nun merkeze bağlı Uzungürgen köyünde yaşayan ailesine acılı haberine verince herkes gözyaşlarına boğuldu. Acı haberi alan şehit uzman çavuşun yakınları fenalık geçirdi.

Güçlükle ayakta duran baba Osman Özdoğru, oğluyla en son bir ay önce görüştüğünü belirterek, "Vatan sağolsun, Allah geride kalan askerlerimize uzun ömürler versin" dedi. Anne Şehri Özdoğru ise gözyaşlarını tutamayarak, oğlunun fotoğrafına sarılıp, "Bu da mı başımıza gelecekti" diyerek ağıtlar yakıp ağladı.

3 çocuk babası piyade Uzman çavuş Halil Özdoğru’nun eşi Nuray Özdoğru ise sinir krizi geçirdi. Acılı kadını yakınları teselli etmeye çalıştı.

Şehidin kardeşi olan Kamil Özdoğru ise ağabeyinin Afganistan’daki Türk Birliği’nde görev yaptığını belirterek, "Döndükten sonra Hakkari’ye göreve gitti. 1 ay önce de 15 günlüğüne izine geldi. Bizimle görüştü ve gitti. Daha sonra görüşemedik. Bu haber gelince yıkıldık" diye konuştu.

KIRKLARELİ

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesinde şehit olan Kırklarelili Piyade Er Ufuk Bozkurt’un Vize ilçesi Çavuşköy’de yaşayan baba evine ateş düştü. Ormandan sırtlarında yakmak için topladıkları çalılar ile dönen baba Fedai Öztürk haberi alınca baygınlık geçirdi.

Vize Kaymakam Vekili Mevlüt Özmen, Vize Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hasan Basri Küçük, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ve askeri yetkililer, sağlık görevlileri ile birlikte bugün öğleden sonra şehit Piyade Er Ufuk Bozkurt’un ailesinin bulunduğu Çavuşköy’e gitti. Ancak görevliler aileyi evde bulamadı. Ailenin ormanlık alana odun toplamaya gittiğinin öğrenilmesi üzerine güvenlik görevlileri ormanlık alanda aramaya gitti.

YEŞİL KARTLI ŞEHİT BABASI

Yeşil Kartı bulunan baba Fedai Bozkurt ile üvey anne Ayşe Bozkurt sırtlarında çalılarla döndüklerinde, evin önünde bekleyen görevlileri görünce ne olduğunu sordu. Görevlilerin aileye tezkeresine 5 ay kalan tek oğulları Ufuk Bozkurt’un şehit düştüğü haberi üzerine, Fedai ve Ayşe Bozkurt çifti baygınlık geçirdi. Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Bozkurt cifti Vize Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tekirdağ’ın Saray İlçesi Çakıllı Beldesi’nde yaşayan şehit Er Ufuk Bozkurt’un öz annesi Naciye Kösem de acı haberi öğrenince Çavuşköy’e geldii. Burada acıya daha fazla dayanamayıp baygınlık geçiren acılı anne Kösem de Vize Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

ARTVİN

ÜLKENİN yüreğini yakan şehit acısı Artvin’in Yusufeli İlçesi’ne de düştü. Hakkari’de şehit olan jandarma piyade onbaşı Soner Ateşsaçan’ın yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Yusufeli Kaymakamı Cumhur Duran ve Jandarma Alay Komutanı Albay Alper Sır ile bazı yetkililer, ailenin yaşadığı Özgüven Köyü’ne giderek acı haberi verdi. Baba Mehmet ve anne Fatma Ateşsaçan ile kardeşleri feryat etti, küçük kardeşlerini kaybetmenin acısıyla gözyaşı döktü. 6 çocuklu ailenin en küçüğü olan 20 yaşındaki Soner Ateşsaçan’ın, 6 ay önce askere gittiği ve eğitiminin ardından da Hakkari Geçitli Dağ Komando Tugayı’nda sıhhıye görevlisi olarak göreve başladığı öğrenildi. Sağlık Meslek Lisesi mezunu olduğu öğrenilen piyade onbaşı Soner’in, Facebook sayfasında da, bir kadın askerin gözyaşı görüntüsüne yer verdiği gözlendi.

ERZURUM / AĞRI

HAKKARİ’nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütünün saldırısı sırasında şehit askerlerden birinin Erzurumlu onbaşı Mesut Kazanç (24), diğerinin ise Ağrı’nın Hamur ilçesinden er Ramazan Akın (20) olduğu belirlendi.

Erzurum’un Konaklı Mahallesinde yaşayan onbaşı Mesut Kazanç’ın ailesine haber vermek üzere 9’uncu Kolordu Komutanlığından subaylardan oluşan bir ekip saat 15.00 sıralarında Çat İlçesine doğru hareket etti. Ambulans ve sağlık görevlilerinin de aralarında bulunduğu ekip, Palandöken Dağı eteklerindeki Konaklı Köyüne yönlendi. Dozerin kar temizlemesinin ardından konvoyun köye girişi sırasında bir çocuk, asker selamı vererek konvoyu karşıladı. Subaylar, doktorlarla birlikte Maşuka- Şevket Kazanç çiftinin evine doğru gittiler.

TEK OĞLUNU KAYBEDEN BABA BAYGINLIK GEÇİRDİ

Tüm köyden ağlama sesi yükselirken, beş kız babası Şevket Kazanç, tek oğlunun şehit olduğu haberini alınca baygınlık geçirdi ve kendini yerlere attı. Anne ve kız kardeşleri, gözyaşlarına boğulurken, subaylar ve sağlık personeli aileyi teselli etmeye çalıştı. Bekar ve Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi olan 91/1 tertip onbaşı Mesut Kazanç’ın anne, baba ve kız kardeşleri rahatsızlanınca ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Beyin damarlarında rahatsızlığı bulunan Şevket Kazanç ile eşi ve 5 kızı Meraşal Fevzi Çakmak Askeri Hastanesinde tedavi altına alındı.

AĞRI’DA ŞEHİT ACISI

Öte yandan Çukurca’da şehit olanlardan birinin de Ağrı’nın Hamur ilçesine bağlı A. Yenigün köyünden 20 yaşındaki er Ramazan Akın olduğu açıklandı. Köy Muhtarı olan baba Mehmet ile anne Sakine Akın’a ilçe yetkilileri acı haberi verdi. Ramazan Akın’ın 8 kardeşten 5’inci olduğu bildirildi.

BİTLİS

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit düşen 24 askerden piyade er Ahmet Tuncel’in acı haberi, Bitlis’in Mutki İlçesi’ne bağlı Çığır Köyü’nde oturan ailesini yasa boğdu.

Mutki’nin Çığır Köyü’nde oturan şehit Tuncel’in ailesi, acı haberi sağlık ekibi eşliğinde evlerine gelen askeri yetkililerden aldı. Haberi duyan şehidin annesi Perihan ve babası Mehmet Baki Tuncel, sinir krizi geçirdi. Kendilerini yerden yere atan ve kendilerine getirilemeyen Mehmet Baki ve Perihan Tuncel çifti, yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı.

Mutki Kaymakamı Oğuzhan Bulut, hastaneye giderek burada şehidin anne ve babasına başsağlığı diledi.

4

Üzerine televizyon düşen çocuk kurtarılamadıKırşehir’in Kaman ilçesinde babaannesinin evinde oynarken üzerine televizyon düşen 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber