Serkan Altunorak kimdir?

Serkan Altunorak kimdir? Başarılı oyunculuğuyla ve yakışıklılığıyla dikkatleri üzerine toplan Serkan Altunorak hayranları tarafından araştırılıyor. İşte Serkan Altunorak hakkında merak edilenler...

Serkan Altunorak kimdir?

2 Şubat 2018 cuma gecesi Beyaz Show konuklarından biri olan Serkan Altunorak kimdir? İşte Serkan Altunorak kimdir sorusunun yanıtı...

SERKAN ALTUNORAK KİMDİR?

Serkan Altunorak (d. 24 Aralık 1976, Ankara), Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı.

Hayatı

Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi'nde konservatuvarin güzel sanatlar bölümünü bitirdi.

1999 yılında Ayrılsak da Beraberiz'de Unisex Bekir, 2006 yılında İmkansız Aşk'ta Cem, yine 2006 yılında Gomeda'da Tolga, 2007 yılında Kara Duvak'ta Merdan'ı canlandıran oyuncu, 2008 yılında ise Sınıf dizisinde Umut karakterini ve DOT'ta Kürklü Merkür oyununda Eliot karakterini canlandırdı. Bu aralarda Melekler Korusun adlı dizide bir konservatuvar öğretmenini canlandırdı. Ayrıca Dot'un bu sezon yine çok ses getirecek oyunu Shopping and f***ing oyununda oynamaktadır.

Fatih Akın'ın Sezen Aksu'nun Yanmışım Sönmüşüm Ben şarkısına çektiği klipte rol aldı. Yaseminname, Çocuklar Duymasın ve Karım ve Annem dizilerinde de konuk oyuncu olarak rol almışlığı vardır.

2006 yılının ekim ayında, Ebru Gündeş ile birlikte rol aldığı İmkansız Aşk dizisinin bir sahnesinde rol gereği rus ruleti oynaması gerekiyordu. Tabancayı kafasına dayayan Serkan Altunorak, tetiği çektiği anda kanlar içinde yere yığılmıştı. Kuru sıkı tabancanın dolu unutulması yüzünden ağır yaralandı ve uzun süre tedavi gördü. Dizi ise yayından kaldırıldı.

2011 yılında Bir Günah Gibi dizisinde Suat karakterini oynamıştır . Yine aynı yıl yayın hayatına başlayan Muhteşem Yüzyıl adlı diziye üçüncü sezonda Taşlıcalı Yahya rolü ile dahil olmuştur.

Seslendirdiği karakterler

Bugs Bunny - Warner Bros. film yapım ve TV yayım şirketi tarafından üretilen Looney Tunes (Türkiye'de, "Sevimli Kahramanlar" olarak yayınlanmıştır) isimli animasyon serisinin ana karakterlerinden birisi.

"Red Kit" - Rintintin Ana Karakter
"Afacan Loie" - Glen Glen Ana Karakter
"Looney Tunes" - Bugs Bunny Ana Karakter
"Richie Rich" - Richie Ana Karakter
"Smallville " Clark Kent Dizi

Filmografisi

1999 "Ayrılsak da Beraberiz" - Unisex Bekir Dizi
2005 Karım Ve Annem - Orkun Dizi
2006 "İmkansız Aşk" Cem Dizi
2006 "Gomeda " Tolga Film
2007 "Kara Duvak" Merdan Dizi
2008 "Sınıf" Umut Dizi
2008 "Roz'un Sonbaharı " Metin Film
2009-2010 "Melekler korusun" Erkan Dizi
2011 "Bir Günah Gibi" Suat Dizi
2011 "Şüphe" Tarık Dizi
2012-2014 "Muhteşem Yüzyıl" Taşlıcalı Yahya Dizi
2015 "Aşkın Kanunu" Vedat Dizi
2015 "Evli ve Öfkeli" Tarık Sönmez Dizi
2016 Cesur ve Güzel Bülent Aydınbaş Dizi

Tiyatro

Shopping and F**king
Vur Yağmala Yeniden
Kürklü Merkür
Neos Cosmos
Dövüş Gecesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli pikap aracı kullandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST İstanbul) ilk kez sergilenen BMC'nin yerli pikap aracını kullandı. Araca, Erdoğan'ın da onayıyla miğfer anlamına gelen Tulga ismi koyuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber