Sezonun son müzayedeleri

Plastik sanatlar sezonunun son müzayedeleri Antik A.Ş. ve Çukurcuma Müzayede Kültür ve Sanat Evi tarafından yapılıyor.

Sezonun son müzayedeleri

Modern Türk resminin ustalarından günümüz sanatçılarına uzanan geniş bir yelpaze sunan Antik A.Ş.’nin yeni müzayedesi 25 Mayıs saat 15.30’da Antik Palace’ta; 18. yüzyıl sonu ve 19. yüzyıl başlarına ait vazo, tepsi, karaf, hat, gümüş ve kişisel ev eşyalarını satışa sunacak olan Çukurcuma Müzayede’nin mezatı 26 Mayıs saat 14.00’te Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek.
Antik A.Ş. müzayedesinde öne çıkan eserlerden biri Burhan Doğançay imzalı ‘Black SST’ adlı kurdeleler serisinden bir yapıt. 1989 yılında Tokyo’da sergilenen resim Doğançay’ın vefatının sonra satışa sunulan en önemli eseri olarak gösteriliyor. Eserin açılış fiyatı 350 bin TL.

İpek mendiller de satışta
Çukurcuma Müzayede’nin müzayedesinde pek çok antika eserin yanı sıra ipek bir mendil dikkatleri çekiyor. İpek mendil yine şehit ailelerin yararına teklif usulüyle satılacak.

Raylara düşen kadın trenin altında kalarak hayatını kaybettiAnkara’nın Polatlı ilçesinde iddiaya göre dengesini kaybedip tren raylarına düşen bir kadın, trenin altında kalarak hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber