SGK 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı başvuru şartları neler?

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre SGK, taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 400 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı yapılacağı duyuruldu. 24 Mayıs'ta Resmi Gazete'de yayımlanan 400 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı başvuruları da E-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr) 1 adresi üzerinden alınmaya başlandı. Peki 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı başvuru şartları neler?

SGK 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı başvuru şartları neler?

SGK, 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı başvuruları devam ediyor. 24 Mayıs'ta Resmi Gazete'de yayımlanan ilanın ardından başvurular E-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr) adresi üzerinden alınmaya başladı. 24 Mayıs'ta başlayan başvuruların 17 Haziran tarihinde sona ermesi bekleniyor. Peki SGK 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı başvuru şartları neler?

1. GENEL AÇIKLAMALAR

Kurumuinuz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 400 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alınacaktır.
Giriş sınavı sözlü olarak 8 Temmuz 2019 — 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır.

2. BAŞVURU ŞARTLARI

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartlan taşımak.

b) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.

İLANA İLİŞKİN TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

c) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz, beş yaşını doldurmamış olmak.

d) ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P13, KPSSP23, KPSS P40, KPSS P42 ve KPSS P47 puan türünden 75 ve üzeri puan almış olmak.

Giriş sınavına katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uyguıı olarak başvuru yapanlardan; KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere, alınacak kadronun 4 (dört) katı kadar aday, sözlü sınava çağırılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan almış adaylar da sözlü sınava çağrılacaktır.

Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların isimleri ile sınav yeri ve tarihlerine ilişkin listeler 20 Haziran 2019 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu (www.sgk.gov.tr) internet adresinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

3. BAŞVURU VE ONAY İŞLEMLERİ

Başvurular aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

a) Başvurular E-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr) 10-17 Haziran 2019 tarihi mesai bitimine kadar elektronik ortamda yapılacaktır.

b) Adaylar, T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak olup “Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu” nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla" butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır.

c) Adayın başvurusu tamamlandıktan sonra KPSS puanı ÖSYM üzerinden sistem tarafından kontrol edilecektir. Bilgilerinde yanlışlık olan adayın başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır.

d) Aday; başvuru formuna 4.5x6 ebadında ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafını elektronik ortamda tarayıp yerleştirecektir. Başvuru esnasında ayrıca fotoğraf istenmeyecektir.

e) Adaylar iletişim bilgilerini (adres, telefon numarası, e-posta adresi) en güncel haliyle yazacaklardır.

I) Başvuru formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu tutulacaktır,

g) Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

Korku dolu anlar! 2 çocuğuyla yola savrulduAntalya'nın Alanya ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, takla attı. Kazada otomobili kullanan anne ve 2 çocuğu ile yanlarında bulunan 1 kişi, yola savrularak, yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber