Geri Dön

Sibirya soğukları Doğu’yu dondurdu

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi’nde günlük yaşam durma noktasına geliyor. Kars’ta önceki gecenin en düşük sıcaklığı sıfırın altında 26 derece olarak ölçüldü.

Sibirya soğukları Doğu’yu dondurdu

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, önceki gece sıcaklıklar hepsi sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 26, Erzurum, Ağrı, Ardahan’da 22, Muş’ta 19, Iğdır’da 16 ve Erzincan’da 12 dereceyi buldu. Kar kalınlıkları ise Palandöken’de 65, Konaklı’da 80, Sarıkamış Kayak Merkezi’nde ise 27 santim olurken Muş’ta 30, Ağrı’da 22, Erzurum’da 15, Iğdır’da 10, Ardahan ve Kars’ta 7 santime ulaştı. Dondurucu soğuklarla beraber yollar ve iş yerlerinin vitrinleri buz tuttu, çatılarda buz sarkıtları oluştu.

Antalya'da görülen 'ay balığı' şaşırttıAntalya Körfezi'nde amatör balıkçılar tarafından Akdeniz ekosisteminde nadir görülen "ay balığı" görüntüledi. Antalya Balıkçı Barınağı'ndan denize açılan kaptan Mehmet Sezgin Saman ve beraberindeki amatör balıkçılar, Beldibi Mahallesi açıklarında su yüzeyinde bir balığın yüzgecini fark etti. İlk anda balığın köpek balığı olduğunu düşünen balıkçılar, yaklaştıklarında Akdeniz'de nadir görülen ve bilimsel adı "mola mola" olan ay balığı olduğunu fark etti. Tekneye 2 metre kadar yaklaşan balığı görüntüleyen balıkçılar, şaşkınlıklarının yanı sıra büyük heyecan yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber