Sinan Akçıl kimdir? Sinan Akçıl kiminle evli?

Müzik dünyasının ünlü isimlerinden Sinan Akçıl bestelerini birçok ünlü isimle paylaşmış aynı zamanda kendisi de klipleri ve albümleri ile her dönem adından söz ettirmeye devam ediyor. Peki, Sinan Akçıl kiminle evli?

Sinan Akçıl kimdir? Sinan Akçıl kiminle evli?

Sinan Akçıl 20 Mayıs 1985; Leeuwarden, Hollanda doğumlu Türk besteci, söz yazarı ve şarkıcı.

Müziğe çok küçük yaşlarda başlamış, yaşının küçük olmasına rağmen yaptığı bestelerle beğeni kazanmıştır. Akçıl, şimdiye kadar başta İzel olmak üzere Enbe Orkestrası, Ferhat Göçer, Candan Erçetin, Yaşar, Zeynep Casalini, Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Ebru Gündeş, Kutsi, Petek Dinçöz gibi isimlerle çalışmıştır. Hadise'nin Mayıs ayında yapılan 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edip dördüncü olduğu Düm Tek Tek şarkısına imza atmıştır. Ayrıca, pop şarkıcısı Hande Yener'in 1 Nisan 2010 tarihinde çıkardığı Hande'ye Neler Oluyor? albümündeki söz ve müzikler Sinan Akçıl'a aittir. Hande Yener'in 13 Eylül 2010'da çıkarmış olduğu Hande'yle Yaz Bitmez albümündeki 10 remix ve "Uzaylı" adlı şarkının söz ve düzenlemeleri de Sinan Akçıl imzalıdır. Sinan Akçıl Hande Yener'in Eylül 2011'de çıkarmış olduğu Teşekkürler adlı albümündeki şarkıların söz yazarlığını ve bestelerini yaptı.

Akçıl 24 Aralık 2018 tarihinde Burcu Kıratlı ile evlenmiştir.

Sinan Akçıl kimdir Sinan Akçıl kiminle evli

DİSKOGRAFİ

2011 Kalp Sesi
2012 Karnaval
2013 Kapı
2014 Tabi Tabi
Hatırlasana
2015 Best Of Aşk
Ayıp Yani
2016 1001 Gece
Şarttır
Başka Şansın Yok
2017 Yüzyılın Aşkı
2018 Güzel Şeyler
Gülmek Sadaka
Anlarsın
2019 Mucize
Goy Goy

Kadıköy'de lüks cipin motosikletliye çarpıp kaldırıma çıktığı anlar kameradaKadıköy'de iddiaya göre sürücüsünün hatalı sollama yaptığı lüks cip ilk önce karşı şeritten gelen bir motosikletliye çarptı ardından kaldırıma çıktı. Motosiklet sürücüsü kazada ağır yaralanırken, kaldırımda kimsenin olmaması daha büyük bir faciayı önledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber