Son dakika... Ölüm haberi Mesut Yılmaz ve eşine verildi

Eski Başbakan Yılmaz'ı taşıyan tarifeli uçak, İstanbul'a indi. Yılmaz ve eşini, kardeşi Turgut Yılmaz, iş adamı Abdurrahim Albayrak ve bazı yakın dostları karşıladı. Turgut Yılmaz, çifti karşıladıktan sonra 'Başımız sağ olsun' diyerek oğullarının ölüm haberini verdi. Havalimanından ayrılan Yılmaz çiftini ambulanslar da takip etti. Yılmaz ve eşi oğulları Yavuz Yılmaz'ın cenazesinin kaldırıldığı Şişli'deki özel hastaneye geldi. Yılmaz çifti beraberindekilerle birlikte hastaneye girdi. Hastanede yaklaşık 45 dakika kalan Yılmaz, saat 21.00 sıralarında hastaneden çıktı. Yılmaz'a çıkışta, aralarında kardeşi Turgut Yılmaz, Abdürrahim Albayrak, Fatih Terim, Sadri Şener ve Ahmet Nazif Zorlu'nun da bulunduğu aile yakınları eşlik etti. Bu arada Berna Yılmaz'ın hastanede kaldığı öğrenildi. Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz'ın ölü bulunduğu Beykoz'daki evine geldi. Sabah saatlerinde Beykoz’daki evinde ölü bulunan eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın 38 yaşındaki oğlu Yavuz Yılmaz’ın cenazesinin Pazartesi öğle namazına müteakiben Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nden kaldırılarak, Kanlıca Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

Son dakika... Ölüm haberi Mesut Yılmaz ve eşine verildi

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın büyük oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz’ın ölüm haberi babası Mesut Yılmaz ve annesi Berna Yılmaz’a söylenmedi ancak Yılmaz ve eşine oğullarının daha önceki rahatsızlığına bağlı olarak tekrar rahatsızlandığı ve hastanede olduğu haberi verilmişti.

UÇAK HAVALİMANINA İNDİ

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz’ı ABD’den getiren tarifeli THY uçağı Atatürk Havalimanı’na indi. Yılmaz’ı kardeşi Turgut Yılmaz, iş adamı Abdurrahim Albayrak ve bazı yakın dostları karşıladı.

HASTANEYE GİRİŞ YAPTILAR

Yılmaz’ı almak için özel bir araç uçağın yanına kadar yanaştı. Yılmaz’ın gazetecileri görmemesi ve diğer yolcularla karşılaşmaması için çıkışı, VIP veya CIP salonlarından yapılmadı. Yılmaz ve eşi THY teknik bölümünün bulunduğu B kapısından çıkış yaptı ve oğulları Yavuz Yılmaz'ın cenazesinin kaldırıldığı Gayrettepe'deki özel bir hastaneye geldi. Yılmaz çifti beraberindekilerle birlikte hastaneye girdi. Yılmaz çiftine yatıştırıcı iğne yapıldı.

Son dakika... Ölüm haberi Mesut Yılmaz ve eşine verildi

MESUT YILMAZ HASTANEDE YAKLAŞIK 45 DAKİKA KALDI

Yılmaz çifti beraberindekilerle birlikte hastaneye girdi. Yaklaşık 50 dakika sonra ilk olarak Mesut Yılmaz, kardeşi Turgut Yılmaz, eski Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve Abdurrahim Albayrak araca binerek hastaneden ayrıldı. Berna Yılmaz ise hastanede kaldı. Ziyarete gelenler arasında ise Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, eski milletvekillerinden Cavit Kavak, Türkiye eski Futbol Direktörü Fatih Terim de taziye ziyaretine geldi. Hastaneden ayrılan Mesut Yılmaz Beykoz Konakları'ndaki eve gitti.

KISMİ FELÇ İDDİASI

Tarifeli uçakla ABD’den Türkiye dönen Mesut Yılmaz ve eşinin yanında 2 yakını da bulunuyor. Yılmaz çiftinin ABD’ye Berna Yılmaz’ın kalp rahatsızlığı nedeniyle gittikleri öğrenildi. Yavuz Yılmaz’ın geçen ay kısmi felç geçirdiği iddia edildi.

Uçakta internetin kapatıldığı, pilotların uyarıldığı belirtildi. İstanbul’daki yakınlarının Yılmaz çiftini arayıp Yavuz Yılmaz’ın rahatsız olduğunu söyledikleri bildirildi.

OTOPSİ İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

Yavuz Yılmaz’ın Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemleri tamamlandı. İşadamı Abdurrahim Albayrak otopsi ve cenazeyle ilgili evrakları teslim aldı.

Yılmaz’ın intihar ettiği silahın 1993 yılında babasına hediye edilen “toplu” olarak tabir edilen antika bir silah olduğu öğrenildi. Yavuz Yılmaz, Beykoz’daki aile mezarlığında babaannesinin yanında toprağa verilecek.

'NASIL SÖYLEYECEĞİZ BİLMİYORUM'

İş adamı Abdurrahim Albayrak Adli Tıp Kurumu önünde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Albayrak, "Hiçbir şey belli değil daha arkadaşlar. Üzüntümüz, acımız çok büyük ama maalesef ne Mesut Yılmaz Bey'in Berna Hanım'ın haberi yok bu olaydan. Çünkü Amerika'ya tedavi için gitmişlerdi ve normalde bu akşama geleceklerdi. Sabah olay olduğunda uçaktalardı" dedi.
"Şuan uçaktalar, haberleri yok" diyen Albayrak, "Ben de birazdan çıkıp, uçaktan beyfendiyi alacağız. Zaten uçakta internetleri kapattırdık ki kimse bilgi veremesin onlara. 19.30 gibi uçak iner ama nasıl söyleyeceğiz, nasıl yapacağız Allah bilir. Nasıl söylenir, ne yapılır bilemiyorum. Acımız çok büyük. Saati de belli değil. Onun için onunla ilgili Mesut Bey Türkiye'ye gelmedikten sonra bir şey söyleyemeyiz. Üzüntümüz, acımız büyüktür" şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının intihar iddialarına ilişkin soru sormaları üzerine Albayrak, "Böyle bir ölüm Allah kimsenin başına vermesin. Sabahtan beri ilk önce savcı geldi. Beykoz Devlet Hastanesine indik, şimdi Adli Tıp'a geldik. Böyle bir acıyı tarif edemiyorum" dedi.

Son dakika... Ölüm haberi Mesut Yılmaz ve eşine verildi

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber