Geri Dön

Son depremler Kandilli Rasathanesi | 28 Ekim İstanbul'da deprem mi oldu?

Son dakika deprem haberleri... Kandilli Rasathanesi Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen son depremleri listeliyor. Son zamanlarda Marmara Bölgesi ve çevresinde yaşanan depremler vatandaşları tedirgin ediyor. Peki bugün deprem oldu mu? 28 Ekim İstanbul'da deprem mi oldu? İşte son depremler listesi...

Son depremler Kandilli Rasathanesi | 28 Ekim İstanbul'da deprem mi oldu?

Marmara Denizi'nin Silivri açıklarında 26 Eylül'de meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından Doğal Afet Sigortaları Kurumu'na (DASK) 10 bini aşkın hasar ihbarı yapıldı.

AA muhabirinin DASK'ın internet sitesinden derlediği bilgilere göre, Marmara Denizi'nin Silivri açıklarında 26 Eylül'de meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından DASK, hızla hasar ihbarlarını almaya ve hasar tespit çalışmaları için eksper görevlendirmelerini yapmaya başladı.

25 Ekim itibarıyla İstanbul başta olmak üzere Tekirdağ, Kocaeli, Bursa ve Balıkesir'den Zorunlu Deprem Sigortası poliçesi için hasar ihbarı sayısı 10 bini aştı.

5,8 büyüklüğündeki depremin ardından DASK tarafından 1,4 milyon TL'lik ödeme gerçekleştirildi. Bu arada, hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

SON DAKİKA DEPREM HABERLERİ

Son depremler nerede oldu? Kandilli Rasathanesi 28 Ekim Pazartesi itibariyle meydana gelen depremleri anlık olarak güncelliyor. Peki, bugün deprem oldu mu? İstanbul ve yakın çevresinde bugün deprem meydana geldi mi? İşte 28 Ekim Pazartesi meydana gelen son depremler...

SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ 28 EKİM PAZARTESİ

 

Akhisar Belediye Başkanı'ndan deprem açıklaması: Yıkılan evler varAkhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, merkez üssü Musalar köyü olan 5,4 büyüklüğündeki depremde şehir merkezinde çok ciddi bir sıkıntı gözükmediğini belirterek, "Yıkılmış bina haberi gelmedi. Merkez üssü olan Musalar köyüne ulaşmaya çalışıyoruz, kısa zamanda bilgi alacağız, inşallah ciddi bir sıkıntı olmaz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber