Sözleşmeli Öğretmenlik sınavları ne zaman? 2019 Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav giriş yerleri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınacak olan sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav giriş yerleri belli oldu. Başvuruda bulunan adaylar, sözleşmeli öğretmen sözlü sınav giriş yerleri için arayışa geçti. Peki sözleşmeli öğretmen sözlü sınavları ne zaman başlayacak?

Sözleşmeli Öğretmenlik sınavları ne zaman? 2019 Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav giriş yerleri

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarına 2019 yılında yapılacak 20.000 sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin takvim yayımlandı. Takvimde, sözleşmeli öğretmen sözlü sınav tarihleri, sınav merkezi tercih tarihleri ve sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçlarının tarihine kadar yer verildi. İşte merakla araştırılan o tarihler...

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN?

Sözleşmeli öğretmen sözlü sınavları, 12 Haziran 2019 - 30 Haziran 2019 tarihleri arasında uygulanacak..

SÖZLÜ SINAV YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözlü Sınav Sonuçları 4 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak

Sözlü Sınav

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınava alınacak adaylar http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

Sözlü sınava alınacak adaylar Ek 3’te yer alan Sözleşmeli Öğretmen Sözlü Sınav Aday Değerlendirme Formu üzerinden sözlü sınav komisyonunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sözlü sınavda adaylar: eğitim bilimleri ve genel kültür; bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir.

Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerince yürütülecektir.

Sözlü sınava katılanların sınav puanları Sözlü Sınav Sonuç Ekranına işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.

Sözlü sınav sonuçları http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

“Hz. Süleyman’ın kızıyım” diyerek 13 milyon TL’lik vurgun yaptığı iddia edilen şahıs yakalandıEskişehir'de Hz. Süleyman'ın kızı olduğunu ileri sürüp psikolojik rahatsızlığı bulunanlara kendi kanını içirerek 13 milyon TL’lik dolandırıcılık yaptığı iddia edilen şahıs, Sakarya’da jandarma ekiplerince düzenlenen operasyona yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber