Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman? İşte atama takvimi...

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacak. Yeni düzenleme ile sözleşmeli öğretmen adaylarına tercihlerde 40 tercih hakkı tanınacak. Peki, sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman başlayacak? İşte MEB atama takvimi...

Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman? İşte atama takvimi...

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan düzenlemeyle sözleşmeli öğretmenlere atamalarında 20 yerine 40 okul tercih yapma hakkı tanındı.

Bakanlıkça hazırlanan, "Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, sözleşmeli öğretmenliğe atanma istediğinde bulunanların daha önce en fazla 20 olan tercih hakkı, 40'a çıkarıldı. Öğretmen adayları, 40 okul tercihi yaptıktan sonra da 41'inci tercihi açarak herhangi bir kuruma yerleşmek istediklerini de kabul etmiş olacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığınca daha önce açıklanan 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin tercih ve atama takvimine göre, öğretmen adaylarının eğitim kurumu tercihleri, 30 Temmuz-5 Ağustos'ta alınacak.

Sözleşmeli öğretmenler, 9 Ağustos'ta yapılacak atamalarının ardından 2 Eylül'de göreve başlayacak.

MSB paylaştı... Komandolardan Türk milletine mesaj var!Barış Pınarı Harekatı'na katılan komandolardan Türk milletine mesaj

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber