Sparta Prag’lılardan Sural’a özel anma

Trafik kazasında hayatını kaybeden Alanyaspor’un Çek futbolcusu Josef Sural’ın naaşı ülkesine gönderildi. Türkiye Cumhuriyeti’ne ait TC Ata uçağıyla ülkesine giden uçakta talihsiz futbolcunun eşi ve çocuklarının da bulunduğu belirtildi.

Sparta Prag’lılardan Sural’a özel anma

Prag’daki havaalanındaki 4 numaralı terminale iniş yapan uçağa devlet protokolü uygulandı. Havaalanındaki 4 numaralı terminalin Çekya Savunma Bakanlığı tarafından kullanıldığı, resmi işlerde görevli uçakların iniş kalkış yaptıkları ifade edildi. Son olarak buraya Afganistan’da hayatını kaybeden Çek askerlerin getirildiği bildirildi.

Futbolcunun kaptanlığını yaptığı Sparta Prag, Sural için özel bir anma etkinliği gerçekleştirdi. Bordo-beyazlı ekibin maçlarını oynadığı stadyumun önünde ölüm haberinin alınmasının ardından bir anma noktası oluşturuldu. Binlerce Sparta taraftarı buraya gelerek, Sural’ın Çek ekibinde oynadığı dönemde giydiği formanın asılı olduğu duvarın önünde mumlar yaktı, çiçekler bırakarak eski futbolcularını andı. Çek liginde önümüzdeki hafta oynanacak maçlarda Sural için özel anmalar gerçekleştireleceği belirtildi.

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber