Sualtı tutkunlarını buluşturan yarışma

20 yıldır Türk dalış sektörüne katkılar yapan Sualtı Dünyası Dergisi bir fotoğraf ve film yarışması düzenliyor. Zengin canlı çeşitliliği ve tarihi batıklarıyla sualtı severlerin sürekli ilgisini çeken Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunacak yarışmaya ulusal ve uluslararası katılım sağlandı.

Sualtı tutkunlarını buluşturan yarışma

Gökhan Karakaş İstanbul

Her geçen gün ilginin attığı aletli dalışa gönül verenler Türkiye’nin en eski sualtı yayınlarından Sualtı Dünyası Dergisi’nin 20. Yıl yarışması için bir araya geliyor. Derginin 20. Kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediği yarışmada, Türkiye veya dünya denizlerindeki fotoğraflar yarışacak. Sualtı görüntüleme konusunda çok önemli isimlere sahip olan ülkemizde ki genç ve tanınmayan yetenekli fotoğrafçılarında katılacağı yarışma; makro, geniş açı ve sualtı video dallarında yapılacak. Yarışmada ayrıca Canon kategorisi de özel olarak yer alacak. Türk sualtı dünyasının tanınmış isimlerinden Ateş Evirgen “Amacımız ülkemizin zenginliklerini özellikle de suyun altında ki zenginliklerini bir kez daha hatırlatmak. Yarışmacılar yeteneklerini otaya koyarken, sularımızda ki canlıları ve tarihsel batıklarımızı da gün yüzüne çıkartacak” dedi. Denizlerde ki doğal yaşamın korunması için dalgıçların görüntüleri elde ederken çevreye ve doğaya zarar vermemiş olmasının şartnameye koyulması dikkat çekti.

Fotoğraf: İlker Acar

Sualtı tutkunlarını buluşturan yarışma

81 ildeki 90 bin camide şehitler için sela okunduFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminde birlik ve beraberliğin sembolü selalar, bu gece Türkiye  genelinde 90 bin camide tekrar okundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber