Tacizle suçlanan eski kaymakama bir dava daha

İZMİR’in Güzelbahçe İlçesi’nde kaymakamlık yapan, daha sonra emekliye ayrılan, ancak emri altındaki sekreterlerine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan Z.A.M.Y.'ye ikinci dava açıldı. Eski kaymakam Z.A.M.Y., Güzelbahçe Belediyesi Hesap İşleri eski Müdürü Güler Barut’un önce aracının kurşunlanması, sonra da kendisinin silahla yaralanması olayında, şikayete rağmen önlem almayarak, görevi kötüye kullanarak mağduriyete yol açmakla suçlandı.
Gaziantep Vali Yardımcısı iken 2004 yılında Manisa Vali Yardımcılığına atanan, ancak kararnamesi iptal edilerek Güzelbahçe Kaymakamlığı görevine getirilen Z.A.M.Y. hakkında, taciz davasından sonra görevi kötüye kullanmaktan da dava açıldı. İlk olarak yanında çalışan sekreterlerine tacizde bulunduğu iddiasıyla kamuoyunun gündemine oturan ve 3 yıl Güzelbahçe Kaymakamlığı yapan Z.A.M.Y., geçen 2007 Eylül ayı sonunda, bu iddialar üzerine Zonguldak Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne atandı. Biri eski iki sekreteri tarafından cinsel tacizle suçlanan ve atamanın ardından emekli olan Z.A.M.Y. hakkında İzmir 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Tutuksuz yargılanan eski kaymakamın, iki ayrı ‘cinsel taciz’ suçundan 2 kez 3 aydan 2 yıla kadar, ‘cinsel saldırı’dan da 2 yıldan 7 yıla kadar olmak üzere hapis cezasına mahkum edilmesi istendi. Kaymakamın suçlamaları reddettiği bu dava sürüyor. 

İKİNCİ DAVA 

Güzelbahçe eski Kaymakamı Z.A.M.Y. hakkında ikinci olarak, Güzelbahçe Belediyesi Hesap İşleri eski Müdürü Güler Barut’un önce aracının kurşunlanması, sonra da kendisinin silahla yaralanması olayında ‘görevi kötüye kullanmak’ suçundan dava açıldı. İzmir 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada, Güzelbahçe Belediyesi’nde Hesap İşleri Müdürü iken, Güzelbahçe Belediyesi'nin halen cezaevinde bulunan eski başkanı Ertan Avkıran’la ters düştüğü için spor salonuna görevlendirilen Güler Barut’un, Kaymakamlık makamına yaptığı şikayetleri yeterince araştırmadığı iddia edildi. İddianamede, 2 yıla kadar hapsi istenen eski kaymakam Z.A.M.Y.'nin, şikayetçi Barut'a sözlü olarak “Kaymakamlık seni korumak için kurulmadı” dediği, şikayet dilekçesi yazan Güler Barut’u, resmi makamları fuzuli olarak, asılsız ihbarla meşgul ettiği gerekçesiyle bir yazıyla uyardığı belirtildi. Eski kaymakamın bu değerlendirmelerinden sonra, şikayetçi Güler Barut’un önce garajdaki otomobilinin kurşunlandığı, 7 ay sonra da görevi başında ayaklarından vurularak yaralandığı, mağduriyetine neden olunduğu belirtildi.
Z.A.M.Y.'nin görevini yetirine getirmeyerek ve ihmal ederek, mağduriyete sebep verdiği için 2 yıl hapisle cezalandırılması istendi.

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber