Taksim'in simgesi köpeği öldüreni söyleyene 2 bin dolar ödül

Turistlerin büyük ilgi gösterdiği sokak köpeği dövülerek öldürüldü.

Taksim’in simgesi olan "Ebru" isimli köpeğin, dövülerek öldürüldüğü bildirildi.

Türkiye’de yaşayan hayvansever Viktor Larkhill, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir İstanbul sokak köpeği olan ve uzun yıllardır hayatını The Marmara Oteli önünde sürdüren "Ebru"ya, 29 Mayıs Cuma akşamı "sevdikleri futbolcuları taklit etmeye çalışan bir veya birkaç kişi tarafından saldırıldığını" öne sürdü.

Larkhill, köpeğin daha sonra bir veteriner kliniğine götürüldüğünü ve acil ameliyata alındığını, ancak "Ebru"nun bugün öldüğünü haber aldıklarını söyledi.

Yaklaşık 12 bin üyesi olan "Sahip Çıkalım" adlı hayvanseverlerin bir araya geldiği bir internet grubunun olayın tanıklarının aranıp bulunması için çaba gösterdiğini anlatan Larkhill, suçlulara dava açılmak istendiğini, bu nedenle olayı gerçekleştirenlerin yakalanmasına yol açacak bilgileri verene 2 bin ödül verileceğini kaydetti.

Larkhill, 29 Mayıs Cuma akşamı gerçekleşen bu olaya şahit olanların "v.larkhill@googlemail.com" adresine bilgi vermelerini istedi.

Bahçeli'den Erdoğan'a 'Hakan kaftanı'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber