Tarlada bulunan cihaz, hava tahmin balonu çıktı

KIRKLARELİ'nin Babaeski İlçesi'ndeki bir tarlada dün bulunan ve polisi alarma geçiren bataryaya benzeyen cihazın, hava tahmin ölçüm balonu olduğu tespit edildi.
Dindoğru Mahallesi, Malamar Tepe Mevkii'nde ayçiçeği tarlasında çalışan 60 yaşındaki Mustafa Doğan, dün akşam saatlerinde patlamış balona bağlı uzun bir ip ve ucunda bağlı olduğu ‘Radiosonde’ yazılı bataryaya benzeyen bir cihaz görünce durumu polise bildirdi. İhbar üzerine tarlaya polis ekiplerinin yanı sıra, Sivil Savunma ile İlçe Tarım Müdürlüğü araştırma ekipleri de sevk edildi. Burada bir polis memuru, özel bir kıyafet ve maske giyerek tarlaya girdi ve bulunan cihazın fotoğraflarını çekti.  Meteoroloji Müdürlüğü'nün hava tahmini için bıraktığı bir balon olabileceği düşüncesi ise çekilen fotoğraflar İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürülğü'ne gönderildi. Burada yapılan incelemenin ardından bulunan cihazın hava tahmin balonu olduğu belirlendi.
Tarlasında bulunan cihaza dokunduğunu belirten çiftçi Mustafa Doğan, “Cihaza dokundum ve sonra bunun radyasyon taşıdığını düşünmeye başladım. Sonuç gelene kadar geceyi uyumadan geçirdim. Sonucu öğrenince rahat bir nefes aldım” dedi.

Bahçeli'den Erdoğan'a 'Hakan kaftanı'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber