Tarsus'ta bir baba, kızını, boğazını keserek öldürdü

Akli dengesi bozuk kızını, mezarlıkta boğazını keserek öldürdü

Tarsus'ta bir baba, kızını, boğazını keserek öldürdü

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde, 50 yaşındaki Yakup Türkmen, akli dengesi yerinde olmayan kızı 22 yaşındaki Ayşegül Türkmen’i götürdüğü mezarlıkta boğazını keserek öldürdü. Kendi bileklerini de kesen Türkmen gözaltına alındı.
Olay, saat 14.30’da Eskiömerli Mahallesi’nde bulunan Şehir Mezarlığı’nda meydana geldi. Çağlayan Mahallesi Şelale Caddesi İnci Apartmanı’nda oturan 2 çocuk babası Yakup Türkmen, akli dengesi yerinde olmayan kızı Ayşegül Türkmen’i yanına alarak evinden çıktı. Hafriyat işi yapan Türkmen, Şehir Mezarlığı’na götürdüğü kızını, bir mezarın yanına yatırarak boğazını kesti. Genç kız olay yerinde ölürken, baba aynı bıçakla kendi bileklerini de kesti.
Kısa süre sonra bölgeden geçen mezarlık görevlileri, kızın cesediyle yanında yatan adamı fark edince durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, bileklerini kesen Yakup Türkmen’i Tarsus Devlet Hastanesi’ne götürürken, genç kızın cesedi de otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. 

SIK SIK EVDEN KAÇIYORMUŞ 
Tarsus Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen baba, kızının akli dengesinin bozuk olması nedeniyle sık sık evden uzaklaştığını, kontrol etmekte güçlük çektiklerini söyledi. Bir anlık cinnet nedeniyle olayı gerçekleştirdiğini öne süren baba, kendi canına da kıymak istediğini belirtti. Babanın bileğindeki yaralarının derin olmadığı bildirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: İmar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kaçak yapı ile mücadelemiz devam ediyor. Şu an bin 100 imar denetçimiz var, bu imar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber