Tehditle geri alınan şikâyeti mahkeme yok saydı

Samsun’da geçen yıl iki dayısının tecavüzüne uğrayıp düşük yapan genç kız, ‘Rızamla olmadı. Ama, şikâyetçi değilim’ dedi. Mahkeme iki dayıyı tecavüzden bırakıp tehditten 1 yıl 8’er aya mahkum etti

Tehditle geri alınan şikâyeti mahkeme yok saydı

Samsun’un İlkadım ilçesinde geçen yıl eylül ayında, babası yurt dışında çalışan 17 yaşındaki S.D. rahatsızlandı ve annesi 38 yaşındaki A.D. tarafından hastaneye götürüldü. Burada 8 aylık hamile olduğu ve düşük yaptığı tespit edilen genç kızın durumunu doktorlar polise bildirdi. S.D. öz dayıları olan 27 yaşındaki V.A. ile 28 yaşındaki O.A.’nın çeşitli zamanlarda kendisine tecavüz ettiğini iddia ederek, “Bebeğin babası da V. dayımdır” dedi. Bunun üzerine gözaltına alınan V.A. tutuklanırken, O.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yoğun baskı gördü
İddiaya göre O.A. ile ağabeyi 35 yaşındaki A.A., genç kıza, şikâyetinden vazgeçmesi için baskı yaptı. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde biri tutuklu toplam 3 sanık dün hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık V.A., yeğenine elini bile sürmediğini dile getirerek suçlamaları kabul etmedi. O.A. ise bilerek genç kıza bir şey yapmadığını söyleyip “Böyle bir olay hatırlamıyorum. Kendisini tehditte etmedim. Cinsel istismarda da bulunmadım” dedi.
Genç kızı tehdit ettiği için tutuksuz yargılanan A.A. ise “V. tutuklandıktan sonra S.D.’yi doğruyu söylemesi için sıkıştırdım. Ancak hiç bir şekilde tehdit etmedim” diye konuştu.
Mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi’nden gönderilen raporda genç kızın ölü olarak dünyaya getirdiği bebeğin babasının yüzde 99.99 oranda tutuksuz yargılanan O.A. olduğunu belirtti.

Ağlayarak anlattı
Duruşmada sosyal hizmetler uzmanı eşliğinde ifade veren S.D., zaman zaman gözyaşlarını tutamayan genç kız şunları anlattı:
“Tarihlerini tam olarak hatırlamıyorum. Ancak, V. dayım iki kez, O. dayım ise bir kez benimle cinsel ilişkiye girdi. Ben çocuğun V. dayımdan olduğunu sandığım için onu söyledim. Her ikisinde de korktuğum için bağımadım, karşı koymadım, tepki vermedim. Ancak hiç birisi benim rızamla olmadı.”
Olayın ardından V.A.’nın tutuklanması üzerine dayıları O.A. ile A.A.’nın kendisini tehdit ettiklerini belirten S.D., “V. cezaevine girer veya ceza alırsa mezarını hazırla. Kendini pencereden aşağıya at diyerek beni tehdit ettiler. Ancak şikâyetçi değilim” dedi.

Dava düşürüldü
Savunmaların ve ifadelerin ardından Cumhuriyet savcısı, “mağdurenin rızasıyla ya da zorla cinsel ilişki olduğuna dair delil bulunmadığı” belirterek, davanın düşürülmesini istedi.
Mahkeme heyeti de şikâyetin olmadığını belirterek V.A. ile O.A. hakkında açılan davayı düşürerek, tutuklu yargılanan V.A.’nın tahliyesine karar verdi. Mahkeme genç kızı tehdit ettikleri gerekçesiyle O.A. ile A.A.’ya ise tehdit suçundan 1’er yıl 8’ay hapis cezasına çarptırdı.

Otomobiliyle köprüden uçtu, muhtar kurtarılamadıManisa’nın Yunusemre ilçesinde muhtar olduğu öğrenilen bir kişi kullandığı otomobilin direksiyon hakimiyetini kaybedince köprüden uçarak hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber