Tek nefeste 81 metre indi

Sualtı sporlarında 8 dünya rekorunu elinde bulunduran Devrim Cenk Ulusoy Kaş’ta yeni bir rekoru Türkiye’ye kazandırdı. Milli sporcu Ulusoy palet bile kullanmadan sadece 3,5 kg ağırlık kullanarak 81 metre derinliğe nefesini tutarak indi

Tek nefeste 81 metre indi

Hırvatistan ve İspanya’dan gelen 2 uluslararası gözlemci denetiminde dalan Ulusoy 2 dakika 46 saniye içinde Türkiye’ye yeni bir rekor kazandırdı. Bir insanın ciğer kapasitesinin 3 katı hava depolayabilen akciğerleriyle “Soluksuz Adam” olarak bilinen milli sporcu Devrim Cenk Ulusoy, 22 Türkiye rekorunun yanı sıra 2 Avrupa, 7 dünya rekorunu elinde bulunduruyor. 111 ülkeden binlerce serbest dalıcının üye olduğu CMAS’ın özel olarak belirlediği Devrim Cenk Ulusoy, 81 metreye indirilen ipi takip ederek kendisini bekleyen mandalla yüzeye çıktı. Ulusoy, “Türkiye’nin deniz ve sualtı sporlarını yapmak için çok elverişli olduğunu ve çok yetenekli sporcular olduğunu tüm dünyaya anlatma fırsatı buldum. Ülkemiz son yıllarda sualtı sporlarındaki başarılarıyla iddialı ülkelerin bile dikkatini çekiyor. Önümüzdeki yıllarda ulaşılması güç rekorları kırarak adımızdan daha fazla bahsettireceğiz” dedi.
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu As Başkanı Şahin Özen ise, “Yetenekli sporcularımızı destekleyerek ülkemizin adını sualtı sporlarında duyurmalarını amaçlıyoruz. Ülkemizin doğal zenginliklerini sporcularımızın başarıları ile birleştirdiğimizde çok önemli bir tanıtım sağlıyoruz” diye konuştu.

Tek nefeste 81 metre indi

Arabaları için böyle önlem aldılarKars’ta gece hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye kadar düşmesi nedeniyle araç sahipleri arabalarını korumak için üzerlerine halı, battaniye ve branda örttü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber