Tekirdağ’da klasik müzik

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinin sanat etkinliklerinin markası olan Bisanthe adı altında düzenlenen 4. Oda Müziği Festivali, 20 Ocak Pazar günü saat 20.00’de gerçekleşecek İdil Biret ve Borusan Quartet konseri ile başlayacak.

Tekirdağ’da klasik müzik

İki haftaya yayılan konserleriyle Tekirdağ’ı klasik müziğe doyuracak olan Bisanthe 4. Oda Müziği Festivali’nde; Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden sanatçıların yer aldığı oda orkestraları sahne alacak. Konserler, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Festivalin ilk gününde dünyanın sayılı piyanistlerinden ve Türkiye’nin yaşayan en önemli sanatçılarından biri olan İdil Biret, Borusan Quartet eşliğinde Tekirdağlı klasik müzikseverlerin huzuruna çıkacak. Festival kapsamında Ametist Klarnet Beşlisi, Bozok Quartet, Bendis Trio, Likya Trio’nun aralarında olduğu birçok ekip sahnede olacak.

Afyonkarahisar'daki yılkı atları doğal ortamında görüntülendiŞuhut’un Kumalar Dağı’nda bir anda ortaya çıkan yüzlerce yılkı atı doğa fotoğrafçısı Hakan Yılmaz tarafından görüntülendi. Yılmaz, “Gördüğüm manzara beni büyüledi, doğa tutkunları bu şehri mutlaka keşfetmeli” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber