Tepki çeken video ödülden etti

Enes Batur’un 11 Aralık’taki bir ödül töreni sonrasında yayınladığı videodaki çocuk istismarı görüntüleri büyük tepki çekince, aldığı ‘En İyi Youtuber - Instagrammer’ ödülü iptal edildi

Tepki çeken video ödülden etti

Sosyal medya fenomenlerinden Enes Batur, geçtiğimiz 11 Aralık’ta düzenlenen 44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde bu yıl ilk defa verilen ‘En İyi Youtuber - Instagrammer’ ödülünü kazandı. Ödül töreninden sonra Batur’un seslendirip yayınladığı videoda, çocuk istismarı ve kötü örnek olabilecek görüntüleri kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Batur’un sorumsuz yayınına sivil toplum kuruluşları ve Altın Kelebek jürisi sert tepki gösterdi. Jüri, gelen tepkileri dikkate alarak yaptığı değerlendirme sonucu, Enes Batur’a verilen ödülü önceki gün iptal etti.

‘Canları sağ olsun’

Batur dün Oylum Talu’nun sunduğu ‘Burası Haftasonu’ programına konuk oldu. Ödülün geri alınması hakkında konuşan Batur, “Canları sağ olsun, bana bu ödülü oylarıyla destek veren ve her gün beni izleyip, seven ailem kazandırmıştı” dedi. Yanlış bir algı yaratılmaya çalışıldığını söyleyen Batur, şöyle konuştu:

“Beni bir ödül verdikleri için yüceltmiş olabilirler ama beni yücelten aslında her gün bana destek veren ve o güzel mesajlarıyla yanımda olan ailem. Onlar üzüldü tabi, ben de onlar için üzülüyorum ama ne fark eder ki? Çok yanlış bir algı yaratmaya çalışıyorlar, neden olduğunu bilmiyorum. İnternette o kadar fazla kötü şey var ki kötü içerikli videolar çeken veya bulunduran birçok kanal var. Ama ben 1,5 senedir buna dikkat ediyorum ve her zaman iyi örnek olmaya çalışıyorum. Asla kötü şeylere teşvik etmemeye çalışıyorum.”

Enes Batur ödülün kendisinden alınması konusunda “Hiçbir zaman ‘bu ödül benim’ demedim” diye konuştu.

Arap turiste yan kesicilik şokuİstanbul'da metroda Arap turistin cüzdanını yan kesicilik yöntemiyle çalan Filistin asıllı hırsız, olay yerinden kaçarken polis tarafından yakalandı. Hırsız gözaltına alınırken, şok yaşayan Arap turistin çocukları korku dolu anlar yaşadı.Olay, dün akşam saatlerinde Taksim Metrosu’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Filistin asıllı A. S., metro’ya binmek için yürüyen merdivenlere ailesiyle gelen Arap turistin cüzdanını çalarak, metroya doğru kaçtı.Neye uğradığını şaşıran Arap aile, durumu metro girişindeki Beyoğlu Emniyet Müdürlüğüne bağlı polise bildirdi. Eşkal üzerine polis hemen harekete geçti ve şüpheliyi bir süre kovaladı. Şüpheli, metroya binmeden polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Cüzdanları çalınan ailenin çocuğu ise şok geçirdi. Şok üzerine sürekli ağlayan çocuğun babası tarafından teselli edildiği görüldü. Daha sonra metro girişinde toplanan meraklı kalabalığı polis dağıttı. Gözaltına alınan zanlı karakola götürülürken, deport edileceği bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber