Terhisine 20 gün kala şehit oldu

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit olan Giresunlu Jandarma Komando Çavuş Emrah Eker’in (22) terhisine 20 gün kaldığı öğrenildi.

Terhisine 20 gün kala şehit oldu


Eker’in, Dereli ilçesine bağlı Yavuzkemal beldesi Şıhlar Mahallesi’nde bulunan evinde büyük acı yaşanıyor. Beldede, Eker’in şehit olduğunun duyulması üzerine, şehidin evinde ve beldedeki tüm ev, iş yerleri ile sokaklara Türk Bayrağı asıldı.

Eker’in annesi Medine Eker, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ben oğlumu büyüttüm, asker eyledim. Teröristlere karşı oğlumu şehit verdim. Oğlum bir daha büyüsün kalksın, bayrağımızın altında oğlumu şehit ermeye razıyım. Vatan sağ olsun" dedi.

Şehit Jandarma Çavuş Eker’in amcasının oğlu Adnan Eker ise dün Diyarbakır’daki terör saldırısını öğrenmelerinin ardından Emrah Eker’e ulaşmaya çalışmalarına rağmen kendisinden haber alamadıklarını, gece geç saatlerde Giresun Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanlığındaki askeri yetkililerin ambulans eşliğinde gelerek aileye acı haberi verdiğini söyledi.

Eker, şehit Eker’in Emrullah, Çiçek ile Melahat Eker olmak üzere 3 kardeşi bulunduğunu belirterek, "Emrah’ın komando olma isteği hep vardı. Hatta askerde kalmak istiyordu ama ailesi bunu istemediği için vazgeçmişti. Son derece dürüst ve sosyal bir insandı. Hepimiz çok üzgünüz" diye konuştu.

-ŞEHİT ASKERİN MESAJI- Öte yandan, şehit Jandarma Komando Çavuş Emrah Eker, bundan 90 gün önce bir sosyal paylaşım sitesinde duvarında şunları paylaşmıştı: "Doğudaki askerin batıdaki askere seslenişi. Sen beklersin çarşı izni.

Ben beklerim operasyon tarihi. Sen çarşıda eda seda peşinde. Ben dağlarda Kanascı Leyla peşinde. Sen kan gördün mü bayılan, ben yaralı arkadaşımı sırtımda taşıyan.

Senin anan bekler tezkereni. Benim anam bekler kanlı haberimi. Burası şafak 90 deyip de nöbetten düşenlerin yeri değil. Şafak doğan güneş deyip de şehit düşenlerin yeri. Burası Doğu, teröristlerin yuvası. Burada hata bir kere yapılır kanla canla ödenir."

Sobadan sızan gazdan 3 kişi hayatını kaybettiManisa'nın Alaşehir ilçesinde, iddiaya göre sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Eraslan Altıntaş (84), eşi Gülşen Altıntaş (80) ve torunları Hasret Altıntaş (10) hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber