Terör kurbanı Artika Çakıcı'nın eşi isyan etti: Kürt Kürt'ü öldürür mü

Van'ın Özalp ilçesinde teröristlerin  saldırısı sonucu kucağında 1 yaşındaki oğluyla yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayan Antika Çakıcı'nın ailesi, terör örgütü PKK'ya tepki  gösterdi.

Terör kurbanı Artika Çakıcı'nın eşi isyan etti: Kürt Kürt'ü öldürür mü

İlçenin Aşağı Mollahasan Mahallesi'nde dün terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının zırhlı askeri araç ve içerisinde vatandaşların bulunduğu minibüsün geçişi esnasında infilak ettirilmesi sonucu kucağında 1 yaşındaki oğlu Efkan ile yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 7 çocuk annesi 44 yaşındaki Çakıcı'nın cenazesi, Saray ilçesindeki mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenaze defin işleminin ardından taziyeleri kabul eden eşi Recep Çakıcı, dün gerçekleşen terör saldırısında eşiyle birlikte minibüste bulunduğunu söyledi.

Terör örgütüne adeta ateş püsküren Çakıcı, "Allah vatanımızı milletimizi korusun. Bunlar benim ocağımı söndürdüler Allah da onların ocağını söndürsün. Bunlar beni, çocuklarımı öksüz bıraktılar. Allah da onların çocuklarını öksüz bıraksın. Bizde Kürt'üz, Kürt Kürt'ü öldürür mü? Müslüman Müslümanı öldürür mü? Bu hiç bir dine sığacak bir şey değil dün sağlam olan eşimi şimdi toprağa verdik. Allah lanet etsin." diye konuştu.

Terör kurbanı Artika Çakıcının eşi isyan etti: Kürt Kürtü öldürür mü


Saldırıda yaşamını yitiren Antika Çakıcı'nın 15 yaşındaki kızı Zehra Çakıcı da 6 kardeşiyle öksüz kaldıklarını söyledi

Recep Çakıcı'nın yeğeni Yunus Çakıcı da saldırıyı kınadı. Olayda hayatını kaybeden yengesinin "şehit" olduğunu ifade eden Çakıcı, şöyle dedi:

"Söylenecek söz yok acımız büyük fakat şunu anlamış değilim 'Kürt'ün hakkını savunuyorum' deyip Kürt öldürmek nasıl bir mantık ben daha anlamış değilim. Bizde Kürt'üz ama bizim hakkımızı bizi öldürerek savunan bir zihniyeti tanımıyoruz. Şimdi buradan seslenmek istiyorum; sizin de yengeniz kardeşiniz oğlunuz öldükten sonra mı bu insanlardan uzaklaşacaksınız? Bunlar terör neyi bekliyorsunuz? Kürt'ü, Türk'ü, Laz'ı hiç dinlemeyip adam öldürmek için yaratılmış. İnsanlar halen onların peşinde gidiyor. Ben bu zihniyetin peşinden gidenlere kesinlikle hakkımı helal etmiyorum. Benim yengem benim nazarımda bir şehittir. Sonuçta suçsuz günahsız evine giderken öldürülmesinin bir anlamı yok."

"Bizi öksüz bıraktılar"

Saldırıda yaşamını yitiren Antika Çakıcı'nın 15 yaşındaki kızı Zehra Çakıcı da 6 kardeşiyle öksüz kaldıklarını söyledi. Çakıcı, "Bizi öksüz bırakanların Allah belasını versin, bu küçük çocuğa bile acımadılar." diye konuştu.

Şehidin yanına defnedildi

Antika Çakıcı'nın cenazesi 9 Şubat'ta Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Er Vedat Dolançay'ın mezarının yanına defnedildi. Eşi Recep Çakıcı ve yakınları mezar başında dua ederek, gözyaşı döktü.

Bu arada, terör saldırısında eşini kaybeden Recep Çakıcı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevgisinden dolayı en büyük oğluna Tayyip, bir küçüğüne ise Erdoğan ismini verdiği öğrenildi.

Trafik videosu çekti ödülü kazandıİçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan Hayatı Korumak için Senin de Kemerin Ses Getirsin yarışmasında derece alan Duru Beyzanur İçmez'e (6), ödülünü Tokat Valisi Ozan Balcı verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber