Terör örgütü PKK, çocukları yetim bıraktı!

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bölgelerden, Mardin'in Nusaybin ilçesine 300'ü aşkın havan ve roketatarla saldırıda, 11 kişinin şehit olduğu saldırılar, 21 çocuğu yetim, 3 çocuğu öksüz bıraktı.

Terör örgütü PKK, çocukları yetim bıraktı!

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini (TSK), Suriye Milli Ordusu ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Teröristlerin 10 Ekim'de ilçeye düzenlediği havanlı saldırıda, 3 yıl önce PKK'lı teröristlerin çukur kazarak gerçekleştirdiği saldırılarda evleri yıkılan ve bir süre önce devlet tarafından yaptırılan yeni konutlarına yerleşen anne Fatma Yıldız (48) ile kızları Emine (12) ve Leyla Yıldız (15) evlerinin önünde katledildi, 24 kişi yaralandı.

Sivil can kaybının fazla olması için haince taktikler uygulayan YPG/PKK'lı teröristlerin, 11 Ekim'de gerçekleştirdiği saldırıda Suriyeli Dara Ali  ve Hasan Muhammed ile Orhan Doğan, Hüseyin Çakır, Mehmet Şirin Demir, Ahmet  Delen, Nayif Sincar, ve Aytekin Eroğlu şehit oldu, 35 kişi yaralandı.

Dördü çocuk 11 şehitten geriye gözü yaşlı anne, baba, kardeş ve 7 eşin  yanı sıra 21 çocuk yetim, 3 çocuk öksüz kaldı.

Yaralanan 59 kişinin tedavisi sürerken, hain saldırılar hayalleri de  yarım bıraktı.

"BİR EVİMİZ OLSUN İSTİYORDUK"

Ailesiyle Suriye'yi terk etmek zorunda kalarak, 4 yıl önce Türkiye'ye  yerleşen 2 çocuk babası Hasan Muhammed de terör saldırısında katledildi.

Ailesinin geçimini sağlamak için inşaatlarda çalışan Muhammed, terör  saldırısında yaralananlara yardım etmek için koştuğu sokağa gerçekleştirilen  havanlı saldırıda şehit oldu.

Muhammed, geride gözü yaşlı bir eş ile çocukları 5 yaşındaki Çiğdem ve  2 yaşındaki oğlu Muhammed'i bıraktı.

Şehit Muhammed'in Nudem Hacı, AA muhabirine, eşinin yaralılara yardım  etmeye çalışırken şehit olduğunu, çocuklarının babasız kaldığını söyledi.

Nusaybin'e 4 yıl önce yerleştiklerini dile getiren Hacı, "Suriye'de  yaşanan savaştan dolayı biz de kaçtık. Eşim inşaatlarda çalışıyor, geçimimizi  sağlıyordu. Bir evimiz olsun istiyorduk. Eşim çok iyi bir insandı. Ailesini hiç  ihmal etmezdi. Eşim çocukları için iyi bir gelecek hayal ediyordu." diye konuştu.

"YARALILARA YARDIM EDERKEN ŞEHİT OLDU"

Hacı, saldırının gerçekleştiği gün yaşadıklarına ilişkin şunları  kaydetti:

"Evde oturuyorduk. Eşim yemek yedi ve uyudu. Sonra patlama sesi  duyduk. Ona ablası ve çocuklarını bizim eve getirmesini söyledim.  Acil bir durum  olur ilçeden ayrılırız diye işe de gitmiyordu. Ablasının evine gidip, onu ve  çocuklarını bizim eve gönderiyor. Sonra o da patlama yerine gidiyor. Yaralılara  yardım ederken gelen başka bir havan mermisiyle şehit oldu. Ona ulaşamıyorduk.  Ondan haber alamayınca köye gittik. Sonra hastaneden bize telefon geldi. Kötü bir  haber olduğunu anladık. Hayatını kaybettiğini öğrendik."

Çocukları için destek beklediğini dile getiren Hacı, "Çocuklarım  olmasaydı bir şey istemezdim." dedi.

Hacı, Suriye'de güvenliğin sağlanmasını istediklerini belirtti.

ANNE VE İKİ ÇOCUĞU EVLERİNİN ÖNÜNDE KATLEDİLDİ

Teröristlerin havanlı saldırısında, 3 yıl önce PKK'lı teröristlerin  çukur kazarak gerçekleştirdiği saldırılarda evleri yıkılan ve bir süre önce  devlet tarafından yaptırılan yeni konutlarına yerleşen 5 çocuk annesi Fatma  Yıldız ile kızları Emine ve Leyla Yıldız evlerinin önünde katledildi. Fatma  Yıldız'ın 3 çocuğu öksüz kaldı.

ÜÇ ESNAF ŞEHİT OLDU

Şehitlerden ilçede esnaflık yapan Orhan Doğan ikisi kız 4 çocuk  babasıydı. Doğan, PKK'lı teröristlerin 3 yıl önce çukur kazarak ilçe merkezinde  gerçekleştirdiği saldırılarda çok sayıda esnaf gibi mağduriyet yaşamıştı.

Şehit Hüseyin Çakır da ilçede esnaflık yaparak ailesinin geçimini  sağlıyordu. Çakır'ın biri kız 4 çocuğu yetim kaldı.

TRT Kurdi çalışanı Gülay Demir'in babası esnaf Mehmet Şirin Demir de  saldırıda şehit oldu. İki kız çocuğu babası Demir'in kızının düğününü, yuva  kurduğunu görme hayali yarım kaldı. Demir'in düğünde giymek için aldığı takım  elbise tabutunun üzerine konuldu.

Terör örgütü YPG/PKK'nın Nusaybin'deki son saldırılarındaki en yaşlı  kurbanı 68 yaşındaki Nayif Sincar oldu. Sincar'dan geriye gözü yaşlı 7 yetim  çocuk kaldı.

Şehit Aytekin Eroğlu da biri kız 2 çocuk babasıydı.

Şehitlerden 16 yaşındaki Ahmet Delen'den geriye gözü yaşlı anne ve  babası ile 3'ü kız 6 kardeşi kaldı, 17 yaşındaki Suriyeli Dara Ali de ülkesini  terk etmek zorunda kalarak ailesiyle sığındığı Türkiye'de yine terörün kurbanı  oldu.

 

 

Serçenin hayatını kalp masajı yaparak kurtardıMalatya’da bir iş yerinin tabelasına çarparak yere düşen serçeyi gören esnaf, kalbi duran kuşu kalp masajı ve suni teneffüs ile hayata döndürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber