Terör örgütünün kış üslenmesi yerle bir edildi!

İçişleri Bakanlığı: "Bölücü terör örgütünün kış üslenmesini engellemeye yönelik operasyonlarda 109 terörist etkisiz hale getirildi."

Terör örgütünün kış üslenmesi yerle bir edildi!

İçişleri Bakanlığı'nın koordinesinde yürütülen iç güvenlik operasyonlarıyla terör örgütü PKK’ya  darbe vurulmaya devam ediliyor. Operasyonlarla terör örgütü PKK’nın sözde üst düzey yöneticileri tek tek etkisiz hale getirilirken, örgütten kaçışlarda son yılların en üst seviyesine yükseldi. Operasyonlarla çöküş içinde olan terör örgütü eylem yapamazken, lojistik anlamda da bitme noktasına geldi. 

Terörle mücadele harekâtı kapsamında duyarlı vatandaşların desteği, istihbarı çalışmalar ve icra edilen etkili operasyonlar ile bölücü terör örgütünün kış üslenmesini engellemeye yönelik olarak terör örgütünün tespit edilen mağara, barınak ve sığınakları imha edilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda; Siirt Herekol, Bingöl Ortaçanak, Diyarbakır Görese, Tunceli Kutu Deresi, Van  Ortayol, Bitlis Sehi, Hatay  Amanoslar, Muş Şenyayla, Şırnak Bestler Dereler ve Faraşin bölgeleri ile Trabzon, Giresun ve Gümüşhane illerinde bulunan yaylalarda; kış üslenmesini engellemeye yönelik düzenlenen operasyonlarda 109 terörist etkisiz hale getirildi.

Teröristlerle birlikte 8 uzun namlulu silah, 149 el bombası, 8 bin 244 mühimmat, 26 bin 124 kg patlayıcı madde, 9 roketatar ve 229 roketatar mühimmatı ele geçirildi. Ayrıca 7 bin 490 kg. un, 495 kg çay, 1.854 kg şeker, 3 bin 455 kg bakliyat (Fasulye, nohut, mercimek, bulgur, pirinç, makarna), 1.315 lt sıvı yağ,2 bin 415 kg. peynir, gıda ve erzak ele geçirilerek imha edildi.

YAŞAM MALZEMESİ BIRAKMAYIN UYARISI

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 39 il valiliğine bir genelge göndermiş yayla ve meralar başta olmak üzere yazlık ve kışlık evlerde vatandaşlardan yaşam malzemesi bırakmamalarını istemişti.

 

 

Asker uğurlamasında ortalığı birbirine kattılarSultangazi’de ‘asker uğurlaması’ adı altında arkadaşlarına sürpriz yapmak isteyen bir grup genç ortalığı birbirine kattı. Tünelde abartı egzozuyla adeta kulakları sağır eden gençler, trafiği kesip yol ortasında halay çekti. Gençlerin eğlence olarak baktığı tüm bu anlar bir kişinin cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber