Teröristlere ağır darbe

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce (TSK) Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4448 olduğu bildirildi.

6-11 Mayıs’ta, Diyarbakır ve Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarda ise 8 terörist etkisiz hale getirildi. Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, TSK tarafından 6-11 Mayıs’ta, PKK/KCK terör örgütünün barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullandığı Diyarbakır ile Irak’ın kuzeyinde operasyonlara devam edildi. Biri lider kadroda olmak üzere toplam 8 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonlarda, tespit edilen 14 el yapımı patlayıcı ile 8 silah mevzisi, sığınak ve barınak imha edildi. Operasyonlarda 1 asker şehit oldu.

Afrin operasyonu

Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde, Zeytin Dalı Harekatı’nı başarıyla sürdüren TSK tarafından harekatın başlangıcından itibaren 4448 terörist etkisiz hale getirildi.

Harekat kapsamında, terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmalarda bugüne kadar 54 asker şehit oldu, 233 asker yaralandı. - ANKARA Milliyet

Avcılar'da silahlı çatışma! Çok sayıda ekip sevk edildiAvcılar Yeşilkent Mahallesi Amasyalılar Caddesi üzerinde aralarında daha önceden husumet olduğu öğrenilen iki grup arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışmada ilk belirlemelere göre 1'i kadın 3 kişi yaralandı. İki grup arasındaki kavga ve çatışma anları bir vatandaşın cep telefonuna yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber