Titanic’in çanı Samsun’da

Samsun’da, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) Karadeniz Bölge Koordinatörü, iş adamı Tuncer Üçüncüoğlu’nun ofisinde, Kuzey Atlantik’te batan yolcu gemisi Titanic’in çanı bulunuyor.

Titanic’in çanı Samsun’da

Üçüncüoğlu, ofisini kaptan köşkü gibi dekore ettiğini ve birçok antika parça bulunduğunu belirterek, en çok dikkat çeken parçalardan birisinin de Titanic’in çanı olduğunu söyledi. Üçünçüoğlu, çanı Rusya’nın başkenti Moskova’da çok meşhur bir antika dükkânından 7 yıl önce aldığını söyledi. Gemiden bazı parçaların yeni teknoloji ile çıkarılabildiğini anlatan Üçünçüoğlu, “Bu çan da gemiden alınan parçalar arasında. 7 sene önce 4 bin dolara bu çanı almıştım. Orijinal olduğu için çok değerli. Gemi zaten özel bir gemi olduğu için çanı da çok kaliteli. Sesi çok farklı” diye konuştu.


'Mucize' kurtuluş anbean kaydedildiBartın'da kavşakta iki otomobilin çarpışması sonucu araçlardaki 3 kişi yaralandı. Kaza sırasında yol kenarında bekleyen 1 kişi, son anda kendisini geriye atarak kurtardı. Kaza, çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerine anbean yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber