TOKİ emekli başvuruları başladı! Başvurular nasıl yapılacak? Şartlar neler?

TOKİ 50 bin konut başvuruları kapsamında emekli vatandaşlar için başvurular bugün başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan müjdeli haberin ardından talep toplama işlemleri 6 Mart tarihinde başlamıştı. Normal vatandaşlarını başvuruları 6-25 Mart tarihleri arasında alındı. Emekli vatandaşların başvuruları ise bugün başladı. Peki TOKİ 50 bin konu projesi emekli başvuruları nasıl yapılır?

TOKİ emekli başvuruları başladı! Başvurular nasıl yapılacak? Şartlar neler?

TOKİ 50 bin konut projesi kapsamında emekli vatandaşlar için başvuru işlemleri bugün başladı. İstanbul'da 6 farklı bölgede gerçekleştirilecek olan proje kapsamında talep toplama işlemleri sürüyor. 6 Mart'da başlayan talep toplama işlemleri TOKİ tarafından 22 Mart olarak belirlenmesine rağmen yoğun ilgi dolayısıyla 25 Mart tarihine uzatılmıştı. Normal vatandaşlarını başvuruları dün sona ererken bugün emekli vatandaşlar için başvurular başladı. Peki Emekli vatandaşlar başvuru işlemlerini nasıl gerçekleştirecek?

TOKİ EMEKLİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TOKİ emekli başvuruları Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştirilebilecek. 2+1 binlar için 500 lira başvuru ücreti ödenecek. Başvuru sırasında hangi proje için başvuruda bulunulacağı ve binanın 2+1 veya 3+1 olduğu kimlikle birlikte belirtildikten sonra başvuru ücreti gişeye yatırılarak tamamlanıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI:

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

1- T.C. vatandaşı olması,

2- Projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması,

3- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.800 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.800 TL olması gerekmektedir.) (3+1 Konut tipi hariç)

6- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

7- Ayrıca, konut başvuruları yapacak vatandaşlarımızın;

- 2+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 25 yaşını tamamlamaları;

- 3+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 18 yaşını tamamlamaları; gerekmektedir.

TOKİ BAŞVURU TARİHLERİ

06 -25 Mart 2019 tarihleri arasında Normal Vatandaşlarımız,
26 Mart 2019 – 05 Nisan 2019 tarihleri arasında Emekli Vatandaşlarımız,
08 -12 Nisan 2019 tarihleri arasında Engelli Vatandaşlarımız,
15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında Şehit Yakını Vatandaşlarımız,

Tel Abyad'da YPG/PKK'lıların kazdığı tüneller ortaya çıkarıldıBarış Pınarı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Tel Abyad'da terör örgütü YPG/PKK'lıların kazdığı iki tünel bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber