TTK işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru şartları

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tarafından 1000 işçi alımının yapılacağı başvurular başladı. Peki İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek TTK 1000 işçi alımı başvuru şartları nelerdir ve TTK işçi alımı başvurusu nasıl yapılır?

TTK işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru şartları

TTK 1000 maden işçisi alımı başvuruları başladı. Zonguldak için 700, Bartın için 200 ve Karabük için 100 kontenjan ayrılan alımlar İŞKUR il müdürlüklerine şahsen müracaat ile alınacak. Bartın'da gece yarısından itibaren uzun kuyruklar oluşurken 1000 maden işçisi alımı için aranan başvuru şartları da belli oldu.

Zonguldak ilinden 700, Bartın ilinden 200 ve Karabük ilinden 100 olmak üzere toplam 1000 yeraltı “Pano-ayak üretim işçisi” alınacaktır.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 12.02.2019 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANILACAK ŞARTLAR

İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak,

En az İlkokul mezunu olmak,

İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak,

Askerlikle ilişiği olmamak,

Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak,

Başvuranlar arasından işe girmeye hak kazanacak adayları tespit etmek amacıyla;

Zonguldak 700 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda,

Bartın 200 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda,

Karabük 100 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Karabük Nikah salonunda saat 09.00’da başlamak üzere Noter tarafından kura çekimi yapılacaktır.

Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır.

Çaydanlık seti çaldığı mağazadan bu defa tencere seti çaldıDenizli’de genç kadın daha önce çaydanlık seti çaldığı züccaciye mağazasından tencere seti çalarken güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Kadının hırsızlık esnasında gözünde güneş gözlükleri olması ise dikkatlerden kaçmadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber