TTK kura çekilişi ne zaman yapılacak? TTK 500 işçi alımı kura çekilişi

TTK 500 pano-ayak işçisi alımı için başvurular sona erdi. Bu kapsamda 350 kişi Zonguldak'tan 100 kişi Bartın'dan ve 50 kişi Karabük'ten olmak üzere toplamda 500 işçi alımı için kuraların ne zaman çekileceği belli oldu. Peki TTK 500 işçi alımı kura çekimi nerede saat kaçta yapılacak? TTK 500 işçi alımı kura çekimi için merak edilen detaylar...

TTK kura çekilişi ne zaman yapılacak? TTK 500 işçi alımı kura çekilişi

TTK 500 işçi alımı kura çekilişinin ne zaman yapılacağı belli oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilanın ardından 500 pano-ayak işçisi için Zonguldak için ayırılan kadro 350, Bartın için 100 ve Karabük için 50 olarak duyurulmuştu. Başvuru için adaylarda aranan en önemli şartlar arasında başvuru yapılacak olan ilde ikamet etme şartı aranıyordu. Başvuruların sona ermesinin ardından 500 işçi alımı için kura çekilişinin ne zaman yapılacağı araştırılmaya başlandı. Peki TTK 500 işçi alımı kura çekilişi ne zaman gerçekleştirilecek.

TTK 500 İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

Başvuranlar arasından işe girmeye hak kazanacak adayları tespit etmek amacıyla;

Zonguldak 350 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda,

Amasra/Bartın 100 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda,

Karabük 50 işçi alımı için; 23 Mayıs 2019 tarihinde, Karabük Nikah salonunda saat 09.00’da başlamak üzere Noter tarafından kura çekimi yapılacaktır.

Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında panoayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır.

Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, 06.05.2019 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Edirne'de feci kazaEdirne’de, iki otomobilin kafa kafaya çarpıştığı kazada araçlardan birisi alev topuna döndü. Cayır cayır yanan otomobilden 2’si kadın toplam 3 kişi, görgü tanıklarının yardımıyla yanmaktan son anda kurtarıldı. Kazaya karışan diğer araçta bulunan 3’ü çocuk toplam 5 kişilik aile ise şans eseri kazayı hafif sıyrıklarla atlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber