Geri Dön

Tuğba Özay kimdir? Tuğba Özay kiminle evliydi?

Mankenlik, sunuculuk ve şarkıcılık yapan Tuğba Özay, bir dönem Survivor'da da yarışmıştı. 2009 yılında evlenen Tuğba Özay on yıllık evliliğini sonlandırdı. Peki, Tuğba Özay kiminle evliydi?

Tuğba Özay kimdir? Tuğba Özay kiminle evliydi?

Tuğba Özay 10 Şubat 1978, İstanbul doğumlu. 1995 Miss Model of the World dünya güzellik yarışmasında ikinci seçilmiştir. Aslen Trabzonludur. Ortaöğrenimini Fenerbahçe Lisesi'nde yapmış,daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvar ve Tiyatro Bölümüne kaydolmuştur.

Başlangıçta yelkencilik ve yüzme spor dallarına ağırlık vermiş, sonradan Fenerbahçe voleybol as takımında 5 yıl voleybol oynamıştır. Mankenliğe 1994'te bir Vakko defilesi ile başlamıştır. Aynı "Sonradan Görmeler" televizyon dizisinde bir yüzme hocası rolü oynamıştır.

1995'te Miss Model of Turkey seçilmiş, ardından Miss Model of the World yarışmasında ikinci seçilmiştir. Aynı yarışmada en iyi vücutlu model ödülünü de almıştır. 1996'da Paris'te kısa bir modellik kariyerine başlamış ise de, Türkiye'ye dönmüş, aynı yıl Avrupa Yılın Manken-Modeli seçilmiştir.

2003 yılında Tuğba Özay'la Fitness adlı Aerobik VCD ve DVD'sini yaptı. Kısa bir süre sonra kariyerindeki 10 yıl anısına Best of Tuğba Özay kataloğunu hayata geçirdi. Katalogdan elde edilen gelirle Tuğba Özay, Ankara Çubuk'da hortum felaketinde yıkılan köy okulunu yeniden yaptırdı.

Ağustos 2007 - Ocak 2008 tarihleri arasındaki hapishane günlerinin anılarını, Doğan Kitap'la anlaşarak Haziran 2008'de "Bedel" adı altında kitaplaştırdı.

2016 yılında üçüncü albümü Pes Etme yayınlanmıştır.

Tuğba Özay, 12 Mayıs 2009 tarihinde İtalya'nın Milano kentinde İtalyan iş adamı Ludovic Fattizzo ile evlenmişti. Tuğba Özay, İtalyan eşi Ludovic Fattizzo'dan 10 senenin ardından anlaşmalı olarak boşandı.

Tuğba Özay kimdir Tuğba Özay kiminle evliydi

Üniversite öğrencileri, polis aracına çarptı: 2 yaralıFATİH'te otomobille gezmeye çıkan 3 üniversite öğrencisi, denetimden kaçtığı öğrenilen şüphelileri kovalayan polis aracına çarptı. Kazada 2 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber