Türkiye’den yeni yıl manzaraları

Yeni yıl Türkiye’nin dört bir yanında coşkuyla karşılandı. 2019’un ilk saniyelerinde gökyüzü havai fişek gösterileriyle aydınlandı. Vatandaşlar bir çok ünlü ismin sahne aldığı meydanlara akın ederken, polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Türkiye’den yeni yıl manzaraları

- İzmir’de bir AVM, yılbaşı kutlaması etkinliğinde canlı müzik eşliğinde bahçede dans eden yüzlerce kişinin üzerine suni kar yağdırdı. İzmirliler yeni yılın ilk dakikalarına suni kar altında dans ederek girdi. Kar yağışı lazer gösterisiyle daha da renklendi. Gecede sahneye çıkan Osman Özçalık, sevgilisi Münire Kaya’ya sürpriz bir evlilik teklifinde bulundu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte ise vatandaşlar, Dj Mano’nun verdiği konserle eğlendi.

Türkiye’den yeni yıl manzaraları

- Bulgaristan ve Yunanistan vatandaşları, yeni yıla Edirne’de girmeyi tercih etti. Programlarda görevli müzisyenler Yunan ve Bulgar müziklerini repertuvarlarına aldı, aşçılar da menülerine komşu ülke mutfaklarından yemekler hazırladı. Yılbaşı programlarına büyük ilgi gösteren turistler, yerel sanatçılar eşliğinde doyasıya eğlendi.

- Özellikle Körfez ülkelerinden gelen binlerce turist ve yerli ziyaretçi 2019’un ilk dakikalarına Uludağ’da girmeyi tercih etti. Oteller Bölgesi’ndeki kayak pistinde vatandaşlar yeni yılı beklerken horon tepti, kızaklarla kayak yaptı. Kayak pistinde, yeni yılın ilk saatleriyle atılan havai fişekler görsel şölen oluştururken, dilek fenerleri gökyüzüne bırakıldı.

'Sıra gecesi' eğlencesi

- Kültür turizminin önemli merkezlerinin başında gelen Şanlıurfa’da, konuk evlerine giden vatandaşlar “sıra gecesi” ile yılbaşı kutlaması yaptı. Urfa türküleri eşliğinde eğlenenler için çiğ köfte yoğruldu. Kutlamalar türküler eşliğinde oldu.

Türkiye’den yeni yıl manzaraları

Maden işçilerine pasta sürprizi

Türkiye Taşkömürü Kurumu ve özel şirketlere ait maden ocaklarında, yerin metrelerce altında çalışan maden işçileri yeni yıla kömür kazarak girdi. Gelik beldesinde özel bir şirkete ait maden ocağında çalışan işçilere, işletme müdürü Yaşar Akan pastayla sürpriz yaptı. İşçiler, ölen maden işçileri için dua ettikten sonra, “Kazasız, belasız nice yıllar” yazan pastayı kesti. DHA

Türkiye’den yeni yıl manzaraları

Komiser çift güvenlik noktasında

Şırnak’ta görev yapan komiser yardımcıları Merve ve Rıdvan Yıldız çifti, yeni yılı görevli bulundukları güvenlik noktasında vatan nöbetiyle karşıladı. Merve Yıldız, “Güzel bir tesadüf. Yılbaşımızı evde değil, güvenlik noktasında geçiriyoruz” dedi. Rıdvan Yıldız da 2 yıldır evli olduklarını, bir yıl önce Şırnak’ta komiser yardımcısı olarak göreve başladıklarını söyledi. Şırnak AA

Türkiye’den yeni yıl manzaraları

Yeni yılı denizde karşıladılar

Antalya’da bir grup vatandaş, yeni yıla denize girerek “merhaba” dedi. Konyaaltı Plajı’nda toplanan ve kendilerine “Yaz kış denize girenler” adı veren gruptakiler, ateş yakarak eğlendi. Gruptakiler, 2018’nin son dakikasında 10’dan geriye sayarak denize girdi.

Türkiye’den yeni yıl manzaraları

Nöbette girdiler

Mehmetçik, 2019’a vatan nöbetinde girdi. Şırnak’taki 1175 rakımlı Görmeç Üs Bölgesi’nde görev yapan askerler de yeni yılı, çevresindeki karla kaplı Cudi, Gabar, Namaz ve Ciraf olarak da bilinen Yassı dağları arasında karşıladı. DHA

Mısır’da zihinsel engelli gence darp.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber