Üç Kağıtçı filmi konusu ve başrol oyuncuları

Türkiye'nin gülen yüzlü adamı, Yeşilçam'ın usta ismi Kemal Sunal'ın başrollerinde yer aldığı Üç Kağıtçı filmi bu akşam TV ekranında yine, yeniden ekrana gelecek. Her filminde olduğu gibi bu filmi de defalarca izlenmesine rağmen asla vazgeçilemeyor. Her defasında ayrı bir tat bırakmaya devam ediyor. 1981 yılında vizyona giren Üç Kağıtçı filminin yönetmen koltuğunda Natuk Baytan yer alıyor. Peki Üç Kağıtçı filminin başrollerinde hangi isimler yer alıyor?

Üç Kağıtçı filmi konusu ve başrol oyuncuları

Üç Kağıtçı filmi bu akşam TV ekranında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Her defasında güldürmeyi başaran usta isim Kemal Sunal'ın yer aldığı Üç Kağıtçı filmi 1981 yılında vizyona girdi. Natuk Baytan'ın yönetmen koltuğunda yer aldığı filmde Rıfkı karakterine hayat veren Kemal Sunal, Almanya'dan babasının mallarını satmak için köyüne döner Köyde babasının mallarını kendi üzerine geçiren Sabri'nin sözlerine ilk başlarda kanan Rıfkı gerçeği kahveciden öğrenecektir. Yağmur duası için halkı dolandıran ermiş olduğunu iddia eden kişiye haddini bildiren Rıfkı, romatizması sayesinde yağmurun ne zaman yağıp yağmayacağını bilmektedir. Fakat bundan köylülerin çok sonra haberi olur. Üç Kağıtçı filmi bu akşam TV ekranında yeniden izleyici karşısında

ÜÇ KAĞITÇI FİLMİ KONUSU

Üçkağıtçı, yaşanan tesadüfler sonucu adı ermişe çıkan bir adamın hikayesini konu ediyor. Almanya’da yaşayan Rıfkı, ölen babasından miras kalan mallarını satmak için yıllar önce ayrıldığı köye geri döner. Rıfkı’nın köye gelmesi ile yaşanan birkaç tesadüf, adının “ermiş”e çıkmasına neden olur. Uzun süredir yağmayan yağmurun yağmasını, evde kalmış kadınların muratlarına ermesini, kötürüm olanların koşarak yanından ayrılmasını sağlayan Rıfkı, bunların hepsini şans eseri yapsa da mahallenin övgüsünü kazanır. Onu sevenler kadar, Rıfkı’yı kendisine düşman görenler de yok değildir. İnsanların baskısı sonucu Belediye Reisi seçimlerine giren Rıfkı, yapılan müdahalelere rağmen seçimi kazanır. Ancak bu süreçte Rıfkı’nın yarattığı mucizelerin aslında gerçek olmadığı ortaya çıkar.

ÜÇ KAĞITÇI FİLMİ BAŞROL OYUNCULARI

Üç Kağıtçı filminin başrollerinde Kemal Sunal, Nizam Ergüden, Ali Şen, Rega Yurdakul, ve Turgut Özatay yer alıyor.

TEM'de feci kazaİstanbul Sarıyer’de TEM otoyolu FSM çıkışında yolun karşısına yaya olarak geçmeye çalışan bir kadına otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan kadın olay yerinde feci şekilde can verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber