Unutulmaz bir seyahat için Lviv’i tercih edebilirsiniz

Farklı bir seyahat yaşamak isteyenler için Lviv özellikle Nisan Ve Mayıs aylarında gidilebilecek sıra dışı yerlerden birisi olarak tanımlanıyor. Lviv konumu itibari ile dünyanın kültürel anlamda en çok turist çeken yerlerinden birisi olarak yer alır.

Unutulmaz bir seyahat için Lviv’i tercih edebilirsiniz

Lviv ziyaretine gidildiğinde 2. Dünya savaşının izlerini net bir şekilde anlamak mümkündür. Tarihi sokakları ve yine tarihi tramvayı ile bu şehir tercih edenler için son derece farklı bir gezi deneyimi sunuyor. Öyle ki Lviv UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yerini alan kentlerden biridir. Aynı zamanda kültürel anlamda Ukrayna’ya çok şey katmakta olan bu şehir Ukrayna’nın kültür başkenti olarak ifade edilmektedir. Tarihi anlamda kiliseleri, opera binaları, müzeleri ve pek çok nostaljik dokusu ile görülmeye değer bir kent konumundadır. Şehir pek çok etnik kökenden insan topluluğunu bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle kozmopolit bir yapı içerisinde zengin bir dil ve kültür hakimiyeti söz konusudur. Polonyalılar, Almanlar ve Yahudiler gibi pek çok farklı unsur Lviv’de yaşamını sürdürmektedir.

Lviv’de gezilmesi gereken yerler

Alışveriş yapmak ve geriye dönerken bolca hediyeler almak için bu şehir son derece doğru bir seçim olacaktır. Özellikle hediyelik eşyalar bakımından burada turistlerin ilgisini çekecek tasarımlar bulmak mümkündür. Özellikle farklı mimari yapısı ile tasarlanmış alışveriş merkezlerinde keyifli bir alışveriş turu yapmak oldukça eğlenceli olacaktır. Lviv’de ahşap sanatına son derece önem verilmektedir. Antika tasarımlarına da Lviv caddelerinde sıkça rastlamak mümkün. Lviv’i tanımak için ayırdığınız birkaç günün bu şehrin sayısız güzelliklerini yakalamak için koşturmacayla geçeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Lviv’de gezilecek yerler

· Antika eşyaları ile ünlü pazar meydanı

· Lviv Yüksek Kalesi

· Potocki Palace Müzesi

· Lviv Arsenal Müzesi

· Lviv National Müzesi

Ivan Franko Park gibi pek çok tarihi dokusu bulunan, müze, katedral, kilise, saray gibi alanların da görülmesi gerekir.

Nerede konaklanır ve ne yenir

Liviv mutfak lezzetleri bakımından dünyada ikinci sıradadır denebilir. Yemekleri konusunda hem dünya lezzetlerini hem de geleneksel lezzetleri son derece güzel sunumlar ile sergilemektedir. Özellikle geleneksel yemek konusunda tatlıları ve beyaz et yemekleri ile son derece başarılı sunumlar söz konusudur. Bilhassa kendilerine has borch çorbası en çok tavsiye edilen lezzetlerin başında gelir. Konaklama konusunda ise son derece uygun fiyata otel ve pansiyon bulabilmek mümkündür.

Hatalı dönüş kazaya neden olduAdana’da hatalı dönüş yaptığı için bir otomobil, şeridinde giden motosiklete çarptı. Kazada motosiklet sürücüsü yaralanırken, kaza anı Kent Güvenlik Sistemi kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber