‘Valentino Celal’e ‘tarihi’ baskın

Bodrum’da ‘Valentino Celal’ olarak bilinen ve kendini antikacı olarak tanıttığı belirlenen Celal Yüksel, çok sayıda tarihi eser ile yakalanıp, gözaltına alındı

‘Valentino Celal’e ‘tarihi’ baskın

Muğla’nın Bodrum ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyonda, çevresinde ‘Valentino Celal’ olarak tanınan ve kendisini antikacı olarak tanıttığı belirlenen Celal Yüksel (58), çok sayıda tarihi eserle yakalanıp, gözaltına alındı.
İhbarı değerlendiren Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ortakent-Yahşi Beldesi’nde ses ve müzik sistemleri mağazası işleten ve kendisini çevresinde antikacı olarak tanıttığı öğrenilen Yüksel’in tarihi eser kaçakçılığı yaptığını belirledi. Bunun üzerine aynı zamanda şarkıcılık yapan ve çevresinde ‘Valentino Celal’ ve ‘Pırlanta Celal’ olarak bilinen Yüksel’in işyeri, villa ve yatına, dün saat 06.00 sıralarında, eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Yurtdışına çıkarmak istemiş
Yapılan aramalarda, işyerindeki müzik sistemleri içine gizlenmiş, tarihi değeri anlaşılan 12 sikke, 1 altın kolye mühür, Osmanlı Dönemi’ne ait olduğu belirlenen 8 tabanca ve tüfek, 500 mermi, Sakal-ı Şerif kutusu, mezar taşı, 300 yıllık ahşap taht, Bizans dönemine ait pişmiş toprak kaplar, kaplumbağa kabuğu üzerine işlenmiş altın hat levha ele geçirildi. Koleksiyonerlik belgesi olmamasına rağmen lüks villasında zaman zaman düzenlediği partilerde elindeki tarihi eserleri sergileyip, sattığı da belirlenen Celal Yüksel, gözaltına alındı. Yüksel’in ele geçirilen tarihi eserleri Yunanistan’ın İstanköy (Kos) ve Kilimli (Kalimnos) Adaları üzerinden yurtdışına çıkarmaya çalıştığı ileri sürüldü.
Celal Yüksel, jandarma işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Yüksel, “Antika merakım var. Eski eserleri topluyorum ama yasadışı bir iş yapmıyorum. Eserlerin hepsini parasını ödeyerek aldım. Yıllardır antikacılık yapıyorum. Bunların bende bulunmasından doğal ne olabilir” dedi.

Albümleri de var
ABD’de de evi bulunan Celal Yüksel’in ‘Valentino Celal’ adıyla ‘Hayaldeki Sevgili’, ‘Aman Yar’ isimli albümleri bulunduğu, ‘Remix-2013’ isimli yeni bir albümünün hazırlığında olduğu ve İzmir, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerdeki gazinolarda sahne aldığı belirtildi.

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber