Van Valisi Mehmet Emin Bilmez kimdir? Mehmet Emin Bilmez biyografisi

Van Valisi olarak görev yapan Mehmet Emin Bilmez, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile görevden uzaklaştırılan Van Belediye Başkanının yerine belediye başkan vekili olarak atandı. Vali olarak görev yapan Mehmet Emin Bilmez bu atamanın ardından araştırılmaya başladı. Peki Van Büyükşehir Belediye Başkan vekili olarak atanan Mehmet Emin Bilmez kimdir?

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez kimdir? Mehmet Emin Bilmez biyografisi

Van Valisi olarak görev yapan Mehmet Emin Bilmez İçişleri Bakanlığı tarafından üç belediye başkanının görevinden uzaklaştırılması ile Van Belediye Başkan Vekili olarak atanan Mehmet Emin Bilmez kimdir sorusu araştırılmaya başlandı. Peki Van Valisi Mehmet Emin Bilmez kimdir?

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ OLARAK ATANAN MEHMET EMİN BİLMEZ KİMDİR?

 01.02.1966 tarihinde Bingöl ili, Solhan ilçesi, Mutluca köyünde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, orta öğrenimini Bingöl İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Ankara Hukuk Fakültesinde okudu. 1989 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra Ankara Barosu bünyesinde avukatlık stajını yaptı. 24.12.1990 tarihinde Elazığ kaymakam adaylığına atandı.

1 yılı İngiltere’de olmak üzere 3,5 yıl süren kaymakamlık stajından sonra, sırasıyla kaymakam olarak Rize-İkizdere, Elazığ-Ağın, Van-Muradiye ve Konya-Sarayönü ilçelerinde çalıştı. 2005 yılında Ankara ve Edirne’de 8 aylık kısa dönem askerlik yaptı. 01.09.2009 tarihinde İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü bünyesinde daire başkanı olarak atandı. İnceleme ve Soruşturma Daire Başkanı olarak üç yıl çalıştıktan sonra 15.04.2011 tarihinde aynı kurumda Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 10.09.2016 – 21.06.2017 tarihleri arasında Mahalli İdareler Genel Müdürü Vekilliği yaptı. 13.06.2017 tarihli ve 2017/10458 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Ardahan Valisi olarak atandı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Akılalmaz kaza kameradaŞişli’de yavaş bir şekilde seyreden otomobil, sollama yapacağı esnada önündeki aracın tekerleğine çarparak şaha kalkıp ters döndü. Kaza güvenlik kameralarına yansırken, aracın düştüğü yerde yürüyen vatandaş saniyelerle ölümden kurtuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber