Van'da bugün okullar tatil mi? Van Valiliği'nden kar tatili açıklaması geldi mi?

Van'da bir süredir etkili olan kar yağışı nedeniyle dün (25 Aralık)'ta şehrin birçok ilçesinde eğitime 1 günlük ara verilmişti. Peki Van'da bugün okullar tatil mi? Van Valiliği bir açıklama yaptı mı?

Van'da bugün okullar tatil mi? Van Valiliği'nden kar tatili açıklaması geldi mi?

Van'da dün etkisini göstermeye başlayan kar yağışı nedeniyle Van Valiliği tarafından dün akşam saatlerinde yapılan açıklama ile Van'da okulların bir gün ara ile (dün) tatil edildiği duyurulmuşu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanana son hava durumu raporuna göre dün saatlerinde etkisini arttırması beklenen kar yağışı nedeniyle okullar yarında tatil edilir mi sorusu akıllara geldi. Binlerce öğretmen ve öğrenciyi yakından ilgilendiren Van kar tatili ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken Van Valiliği tarafından açıklama geldiği takdirde haberimiz güncellenecektir.

Van'da okullara kar tatili

VAN merkez ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, okullar dün (salı) için tatil edilirken, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile kadınlarda aynı gün idari izinli sayıldı.

Van Valiliği,kent genelinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava muhalefeti nedeniyle Merkeze bağlı 8 ilçede okulların tatil edildiği belirtilerek, "İlimiz genelinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları hakim olduğundan, merkez ilçelerimiz; Edremit, İpekyolu ve Tuşba ile taşra ilçelerimiz; Bahçesaray, Başkale, Çatak, Özalp ve Sarayda eğitim- öğretime 25 Aralık 2018 Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca, belirtilen ilçelerdeki hamile ve engelli kamu görevlilerimiz de don ve buzlanmadan kaynaklı olası kazalara maruz kalmamaları için aynı gün idari izinli sayılmıştır" denildi

VAN HAVA DURUMU RAPORU

Vanda bugün okullar tatil mi Van Valiliğinden kar tatili açıklaması geldi mi

Vanda bugün okullar tatil mi Van Valiliğinden kar tatili açıklaması geldi mi

Yürek yakan detay ortaya çıktıGiresun’da yoğun sağanak yağış Eynesil ilçesinde su baskınları ve taşkınlarına neden oldu. Bir kişi de sele kapılarak hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber