Veda mektubu yazarken yakalandı

Adana’da 8 kişiyi öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan zanlının, cinayetleri, dün öğleden sonra işlemeye başladığı ve gece geç saatlere kadar sürdürdüğü belirlendi.

Veda mektubu yazarken yakalandı

Olay yerinde incelemesini tamamlayan polis, zanlı Murat Yüksel’in cinayetlere dün öğlen saatlerinde evin yatak odasında anne Günay ve baba İbrahim Yüksel’i öldürerek başladığını tespit etti.
Yetkililer, zanlının daha sonra eve gelen kişileri sırayla odalara çekerek gece geç saatlere kadar öldürdüğünü belirledi.
Evli ve 1 çocuk babası zanlı Murat Yüksel’in, olayda tek tabanca kullandığı, evine yapılan baskın sırasında üzerinde kanlı pantolon ve cinayet
sonrası eve getirdiği 2 boş kovan bulunduğu tespit edildi. Yetkililer, evde 4 boş kovan bulunduğunu, diğer kovanların cinayetin işlendiği sokağa atıldığını tahmin ettiklerini bildirdi.
Ailenin zanlıdan sonra hayatta kalan tek ferdi Handan Yüksel’in Adana Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi gördüğü, olayda ölen kardeş Ali’nin de aynı hastanede tedavi gördüğü ifade edildi. 

VEDA MEKTUBU YAZARKEN YAKALANDI

Katliamın zanlısı olan Murat Yüksel'in, 1996'da yabancı uyruklu bir kadınla evlendiği için astsubaylıktan atıldığı öğrenildi. Olay sonrası Toros Mahallesi'nde oturduğu apartmanın önünde veda mektubu yazarken ele geçen zanlı Yüksel'in de intiharı planladığı belirtildi. Yüksel'in öldürdüğü kişilerden kardeşi Ali Yüksel'den alacağı olduğu için aileyi toplayıp, daha sonra çıkan tartışmada cinnet geçirip, katliamı gerçekleştirdiği anlaşıldı. İlk bilgilere göre, Murat Yüksel, dün akşam, muhtarlık kayıtlarına göre, eşinden ayrılan hemşire, 2 oğlu, annesi ve babasının birlikte yaşadığı apartman dairesine geldi. Aynı yere, katil zanlısının, mal paylaşımı ve alacak-verecek meselesi nedeniyle sorun yaşadığı ileri sürülen kardeşi Ali Yüksel, eşi ve oğlu da çağrıldı. Ailenin yaptığı görüşme sırasında, Murat Yüksel, kardeşinden borcunu vermesini istedi, ardından çıkan tartışmada şuurunu kaybedip, ailenin 8 ferdini tabancayla öldürdü.

Öldürülen 8 kişinin cenazesini indirmek için itfaiyeden merdivenli araç çağrıldı. Dairenin balkonunda güvenlik amacıyla yapılan demirler kesilip, ceset torbalarına konulan cenazeler balkondan merdivenli araç yardımıyla indirilerek Adli Tıp'a götürüldü.

PARA ANLAŞMAZLIĞI
Yakındaki bir apartmanın kapıcısı Bülent Çevre, baba İbrahim Yüksel'in, şu anki değeri 300-350 bin lira olan, şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan dolmuşların bağlı olduğu İtimat-Topel kooperatifindeki hakkını yıllar önce sattığını, bu nedenle 2 erkek kardeşin birbirine düştüğünü duyduğunu belirtip, "Babaları onların kavgasından rahatsızdı. Mal paylaşımı nedeniyle iki erkek kardeş birbirine düşmüştü. Başkasının yanında şoförlük yapmaya başladılar. İbrahim Yüksel, oğullarından sürekli yakınıyordu. 'Bir an önce ölsem de kurtulsam diyordu. Beni oğlanlar bitirdi. Dükkanım vardı, dolmuşum vardı. Hepsini yediler bitirdiler' diyordu. 'Oğlanlar hayırsız çıktı' diye yakınıyordu" dedi.

Öldürülen İbrahim Yüksel'in İtimat hattında minibüsü bulunan dolmuş şoförü arkadaşları da, olayı duyunca üzüldüklerini bildirip, "Murat Yüksel, askeriyeden atılmaydı. Bizim durakta da şoförlük yapıyordu. Babasının minibüsü vardı, sattılar. Murat Yüksel de, astsubaylıktan atılmıştı. Durağımızda minibüs kiraladı. Ödeyemeyince de aldırdı. Babası pazarda çakmak gazı, şırdan dolması filan satarak ailesinin geçimini sağlamaya çalışıyordu" dedi.

SAĞLIK MÜDÜRÜ: FAİLİN RUH SAĞLIĞI BOZUKMUŞ
Adana Sağlık Müdürü Aytekin Kemik, ebe-hemşire olarak görev yapan Nalan Yüksel'in 22 yıldır bu görevi yaptığını, 1997'den bu yana Adana'da bulunduğunu belirtti, olayın faili olarak göz altına alınan kardeşi Murat Yüksel'in de ruh sağlığının iyi olmadığı şeklinde bilgiler edindiklerini söyledi.

Mesai arkadaşları, hemşire Nalan Yüksel'in sıkıntılarını pek kimse ile paylaşmadığını, ancak ayrıldığı eşi ile zaman zaman tartışmalar yaşadığını bildiklerini söyledi.

Veda mektubu yazarken yakalandı

3 AY ÖNCE KENDİNİ YAKMA GİRİŞİMİNDE BULUNDU
Adana valisi İlhan Atış, olay yerinde incelemenin tamamlandığını belirterek, "olay yerindeki boş kovanlarla zanlının üzerinde bulunan silah uyuşuyor" dedi.
Vali Atış, düzenlediği basın toplantısında, olay sonrası zanlının, öldürdüğü kişilerin üzerini bezlerle kapattığını bildirdi.
Atış, zanlı Murat Y’nin üzerinde bulunan silahla incelemesi tamamlanan olay yerinde ele geçirilen boş kovanların uyuştuğunu da belirtti.
Bu arada olay yeri inceleme ekipleri dairedeki çalışmalarını tamamlayarak, kapıyı mühürledi. Ekiplerin, 18 torbada topladığı deliller,
incelenmek üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. Zanlının 3 ay önce arabasıyla birlike kendini yakma girişiminde bulunduğu, astsubaylıktan atılma nedeninin yabancı uyruklu biriyle yaptığı evlilik olduğu öğrenildi.

CANLI UYARI
Adana Valisi İlhan Atış, olayla ilgili televizyon kanalında telefon bağlantısı yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Aytaç Durak'ın yanlış bilgi vermesi üzerine telefonla arayıp, uyardı. Olayla ilgili farklı televizyonlara konuşup, aldığı bilgiler doğrultusunda bilgi aktaran Aytaç Durak, öğle saatlerinde bir televizyona bağlanıp, öldürülen kişilerden 7 kişinin üzerlerinin örtülü olduğunu, bir kişinin de üzerinin açık olduğunu söyleyip, üzeri örtülü olmayan kişinin cinayeti işleyip, intihar etmiş olabileceği yorumunda bulundu. Bu sırada, yanındakilerin yaptığı uyarı üzerine konuşmayı kesen Durak, ardından, Vali İlhan Atış'ın aradığını ve yanlış bilgi verdiği şeklinde ikaz edildiğini söyleyerek, "Yanlış bilgi veriyormuşum. Varsa, doğru bilgiyi kendisi versin" dedi.

ÖLDÜRÜLENLERDEN ALİ YÜKSEL HAKKINDA, NALAN YÜKSEL VE MURAT Y’Yİ TEHDİTTEN DAVA AÇILMIŞ-
Bu arada, alınan bilgiye göre öldürülen 8 kişi arasında bulunan Ali Yüksel hakkında, geçen yıl, yine aynı dairede cesedi bulunan Nalan Yüksel ve olayı gerçekleştirdiği iddiasıyla gözaltına alınan Murat Y’yi "cep telefonu mesajı ile tehdit ettiği" gerekçesiyle yapılan şikayet üzerine Adana 4. Sulh Ceza Mahkemesi’nde aleyhine dava açıldığı öğrenildi.
Ali Yüksel’in psikolojik rahatsızlığı bulunduğu ve 3 ayda bir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.
Sabah saatlerinde Huzurevleri Mahallesi 142 Sokak, Özemek Apartmanı A Blok 11’inci kattaki dairede cesetlerin ebe hemşire Nalan Yüksel, baba İbrahim Yüksel (64), anne Günay Yüksel (62), 6 yaşındaki Vedat Yüksel, lise öğrencisi Halil İbrahim Kopar (17), ÖSS’ye hazırlanan Arif Kopar (19), kardeşinin eşi Gül Yüksel ve kardeşi Ali Yüksel’e ait cesetler bulunmuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: İmar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kaçak yapı ile mücadelemiz devam ediyor. Şu an bin 100 imar denetçimiz var, bu imar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber